Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye’den Proje Çıkmamasının Nedenleri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Türkiye’den Proje Çıkmamasının Nedenleri
Türkiye’den Proje Çıkmamasının Nedenleri

Günümüzde birçok işlemin yapıldığı ve ihtiyacın giderildiği bir alan haline gelen internet , girişimciliğe açık olması sebebiyle beklemediğiniz kazançlar sağlayan bir araç olabilir. Türklerin internette yer almak için yapmış olduğu çalışmaları ve projeleri uzun zamandır takip ediyoruz.Türkiye’den nitelikli bir internet projesinin çıkmamasının nedenlerini araştırdık ve bikaç sonuca ulaştık.

webmaster

Sabırsız Olmak

Biz Türk internet yatırımcıları , webmasterlar kısa sürede  gelir elde etmeye çalışıyor ve erken yoruluyoruz.Yeterince çalışmak için kendimizi motive edemiyor ve projeyi yarım bırakıyoruz.Sabırlı olup proje üzerinde çalışmak yerine alkış ve büyük destek bekliyoruz.Olması gereken belli hedefler koyup hedefleri sırasıyla gerçekleştirmek ve zamanı kollamak.

Özgün Olmamak

Sosyal ağlar son yıllarda neden bu kadar çoğaldı dersiniz.Türk internet yatırımcıları neden hala arkadaşlık ve sosyal ağ siteleri açıyorlar hiç düşündünüz mü ? Sebebi açık ve nettir ki son yıllarda Facebook ve Twitter gibi projelerin büyük ses getirmesi.Türk internet yatırımcıları olarak yeni ve beklenen dışında özgün projeler oluşturmalıyız.

Gereksiz ve Yanlış Reklam

Henüz tamamlanmamış bir web projesi üzerine gazetelerde ve internet sitelerinde defalarca reklam yayımlamayı bırakarak tamamiyle projeye odaklanmalıyız.Yanlış yapılan reklamlar yüzünden proje bekleneni karşılayamamakta ve kullanıcı kaybetmektedir.Kullanıcıyı aldatmaya yönelik reklamlar projenin ciddiyetsiz olduğunu gösterir.

Yetersiz Sermaye

Birçok kaliteli web projesine sahip olup gerçekleştiremeyen genç arkadaşlarımızın sayısı giderek artmaktadır.Yaşının küçüklüğünden  ve gerekli maddi desteği göremediğinden kaynaklanan sebeplerle projeler başlamadan sona ermektedir.

Güç Birliği Oluşturamamak

Proje için gerekli olan bilgi ve tecrübeye sahip kişilerin bir araya toplanması  için büyük çaba gerekmektedir.Projenin çok yönlü olduğunu düşünürsek her bir çalışan projeyi sahiplenmeli ve onun yükselmesi için çalışmalıdır.Fakat günümüzde çıkar çatışmaları ve yanlış anlamalar sebebiyle güç birliği oluşturmak giderek zor bir hal alıyor.

Türkiye’den Proje Çıkmamasının Nedenleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Johannes Kepler ve İcadı Nokia Lumia ile iddialı… Acil İniş Yapan Uçak Çocuğa Çarptı Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir Easy Video Cutter Video kesme Programı Felsefe Bilgisinin Özellikleri Detaylı Anlatım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır