Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye’deki Uçak Motor Fabrikası TEI Eskişehir

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » Türkiye’deki Uçak Motor Fabrikası TEI Eskişehir
Türkiye’deki Uçak Motor Fabrikası TEI Eskişehir

Önceki Yazılarımızda bahsetmiş olduğumuz Uçak Fabrikası Tai ‘nin bir nevi kardeşidir Tei.Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayii ‘nin temel taşlarından Uçak motorları üreten bir fabrika yaptıkları ve yapacaklarını ise buraya yazmak imkansız sayılacak niteliktedir.

Tusaş Motor Sanayii A.Ş. (TEI) , 1985 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. Uçak motorlarına yönelik parça imalatı, motor montaj ve test, müşteri destek hizmetleri ve Ar-Ge alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

TEI, havacılık endüstrisine yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunan, dünya çapında bir üretim ve tasarım merkezidir. Toplam Kalite anlayışını temel alan yönetim modeli ve bu doğrultudaki uygulamaları ile 1994 “TÜSİAD-KalDer Kalite Ödülü” nü kazanan TEI, faaliyet gösterdiği alanlarda birçok ödülün de sahibidir.

Bugün TEI, üstün teknolojili imalat ve hizmet kabiliyetleri, nitelikli işgücü ile dünya çapındaki motor üreticileri ile birlikte projeler üretmektedir.

Tei Fabrikasına İş başvurusunda bulunabilirsiniz

Resmi Web Sitesi : http://www.tei.com.tr/1/tr/

Tei ‘nin iş Alanları :

Mekanik Tasarım

Parçaların 3D modelleri bilgisayar ortamında Unigraphics (UG) programı ile gerçekleştirilmektedir. Bu modeller, daha sonra sonlu elemanlar yöntemi, hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve CAM uygulamalarında kullanılmaktadır.

2D teknik resimler uluslararası havacılık standatlarına göre hazırlanmakatdır.

Sonlu Elemanlar Analizi

TEI Ar-Ge bölümünde yaygın olarak kullanılan Sonlu Elemanlar Yöntemi (SEY) ile motor parça ve modüllerinde yapısal, dinamik, termal ve benzeri yükler altında ortaya çıkan gerilme, gerinim,deformasyon, sıcaklık gibi fiziksel büyüklükler hesaplanabilmektedir.

Aerodinamik Tasarım ve Analiz

Farklı komponentlerin aerodinamik tasarımı, analitik ve nümerik methodlar kullanılarak yapılmaktadır. Ön tasarım fazında, bölüm içerisinde geliştirilen kodlar kullanılarak bir temel geometri elde edilmektedir. Daha sonra bu temel geometri, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (HAD) kullanılarak optimize edilmektedir. HAD analizlerinin temel amacı, basınç, sıcaklık ve hız gibi temel akış karakteristiklerinin belirlenmesi ve akış ayrılması ve şok dalgaları gibi aerodinamik özelliklerin incelenmesidir. HAD analizlerinin sonuçları ayrıca daha sonra yapılacak olan termal ve yapısal analizlerde sınır koşulları olarak da kullanılmaktadır.

Özel Test Ekipmanları Tasarımı

TEI, TP400 motorunun testlerinde kullanılacak, özel test ekipmanlarının geliştirilmesi ve üretiminden sorumludur.Örnekler :

– FTIU (Full Authority Digital Electronic Control Test Interface Unit)
– Motor kaldırma aparatı
– Motor taşıma aparatı
– Bellmouth, vb.

Türkiye’deki Uçak Motor Fabrikası TEI Eskişehir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Masaüstü Bilgisayar mı Laptop mı Almalı Turkcell 532 Li hat Ve Prestiji RealSense; Duygularınızı Anlayan Bilgisayar Facebook Sorunları için İletişim Adresleri Aile Hekimliği Randevu Sistemi WhatsApp’da Görüntülü Konuşma Dönemi Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır