Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor
Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor

Ülkemizde orduya yönelik yapılan teknolojik girişimler ile önemli bir ivme yakalanırken şimdide siber güvenlik konusunda önemli adımlar atılmaya başlandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından yapılan açıklamada TSE tarafından yetiştirilecek beyaz yakalı hackerlerın devletin siber güvenliğini koruyacağı söylendi.

Bu yazımızda Türkiye’de siber güvenlik, beyaz şapkalı hackerlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Beyaz Yakalı Hackerlar ve Türkiye’de Siber Güvenlik

Devletin siber güvenliği konusunda yetiştirilecek olan beyaz yakalıların Mayıs ayında eğitimlerine başlanılacağı belirtilirken teknolojinin insan hayatına getirdiği kolaylık dışında olumsuz yönlerinin ortadan kaldırılacağı söylendi.

Siber güvenlik kapsamında sistemin düzenli olarak çalışması ve bilgilerin korunması amaçlanırken beyaz yakalı hackerların diğer güvenlik konularında da destek amaçlı çalışması planlanmakta. Şuana kadar TSE’ye 200’e yakın başvuru gelirken uygun görülen adayların eğitimlerinin tamamlanmasından sonra devlet için çalışmaya başlayacakları ve uygun kadrolara yerleştirilecekleri açıklandı.

Bu hizmet kapsamında beyaz yakalılara uygun ücretler ödeneceği ve yine çalışanların sözleşmeli olarak işe başlayacakları açıklandı. Yalnızca devlet kurumları değil aynı zamanda özel ve resmi diğer kurumlarda bu hizmetten faydalanabilecek.

Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cep Telefonları Artık Türkçe Karakterli Reklamsız Gizli Detaylı Site Sayaçları İlkOkul 3.Sınıflara sorulan Bir Soru En Çok Kazanan Futbolcular Instagram Videoları Nasıl İndirilir? Search Engine Optimisation– SEO

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır