Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru

Ana Sayfa » İnternet » Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru
Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru

Gerek  websitemize gelen bağlantılar gerekse internette yaptığımız araştırmalar sonucunda Türkiyede en çok kullanılan 3 büyük aramamotorunu sizler için belirledik.

  • Google

Websitesi : www.Google.com
Google’ın arama teknolojisi ve kullanıcı arabirim tasarımı Google’ı günümüzün ilk-nesil arama motorlarından her zaman farklı kılmıştır.Google sadece anahtar kelimelere bakmak yerine size istediğiniz içeriği web sitesi kalitesi ve hitine bakarak  sıralar. Google  ise 10100 anlamına gelen matematik terimi gogol dan esinlenerek marka haline getirilmiştir.Ayrıca Mail,reklam,blog,messenger alanında hizmet vermektedir.

  • Bing

Web Sitesi : www.bing.com
Bing, Microsoft tarafından Google’a rakip olarak kullanıma sunulmuş bir arama motorudur.Türkçe dahil 58 dilde kullanılabilir.Her gün ayrı bir arkaplan resmi kullanan Bing göze hitap ederken kullanıcılarına Mail , Msn hizmeti vererek internete ayrı bir boyut kazandırıyor.
Tanıtım sitesi: www.discoverbing.com

  • Yahoo

Websitesi : www.yahoo.com
Dünyanın en çok ziyaret edilen 4’üncü web sitesidir.Sadece bir arama motoru olarak kurulmasına rağmen e-posta,anında iletişim alanında hızla büyümüştür.Özellikle Yahoo Messenger ABD ‘de  sık kullanılmaktadır.
Yahoo! Movie ve Yahoo! Music şu anda dünyanın en büyük arşivini oluşturmaktadır.Dünya müzik piyasasını elde tuttuğu iddialar arasında.Microsoft Yahoo ya büyük teklifler vererek satın almak istese de Yahoo bizimle hizmet vermeye devam edecek görünüyor…

Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cinsiyeti Belirleyen Genler Küçük Kingston USB Flash bellekler Mersin Mezitlide Kiralık Evler Uydunet İncelemesi Fiziksel Portlar ve Yapabileceklerimiz Barkod Sistemleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır