Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tüm zamanların en büyük mucitleri

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Tüm zamanların en büyük mucitleri
Tüm zamanların en büyük mucitleri

Geçmişten bugüne önemli çalışmalara ve icatlara imza atan en büyük mucitleri sizin için derledik. Aşağıda yer alan isimlere ek olarak önerileriniz varsa lütfen yorum atarak bize bildirin.

Siraküzalı Arşimet

Antik Yunan çağında yaşayan bir bilim adamı olan Arşimet, tarihin gördüğü en büyük matematikçilerden birisi. Pi sayısının değerini hesaplamayı başaran, paraboller üzerine çalışmalar gerçekleştiren ve günümüz üniversite öğrencilerinin geceleri saatler boyunca üzerinde çalıştığı denklemlerin temelini atan Arşimet askerî alanda da önemli icatlar geliştirmiştir. Güneş ışığını dev aynalar yardımıyla düşman gemilerine tutarak alev almalarını sağlamıştır. Aynı zamanda suyun kaldırma kuvvetini de bulmuştur.

Nikola Tesla

Sırbistanlı ünlü mucit Tesla, modern çağda elektriğin bu kadar yaygın olmasının yegane sebebidir. AC elektrik akımının patentini elinde bulunduran ve elektrik dağıtımını düzenleyerek ikinci sanayi devrimine imza atan Tesla’nın elektromanyetizm üzerine de çalışmaları bulunuyor. Uzaktan kontrolle çalışan robotlar, radar teknolojisi ve bilgisayar bilimi gibi alanlar üzerine de çalışmaları mevcut olan Tesla; balistik ve nükleer fizik alanında da önemli gelişmelere imza atmıştır.

Alexander Graham Bell

“Alo?”

Bu sesi hemen her gün duyuyoruz. Telefonun mucidi olan Bell, acaba geliştirdiği icadın bir gün bu kadar yaygınlaşacağını hiç tahmin etmiş midir? Her ne kadar çoğu insan Graham Bell’i telefonun icadıyla tanıyor olsa da, kendisi odyometri (işitme cihazları) üzerine çeşitli çalışmalar da yapmıştır.

Tüm zamanların en büyük mucitleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uçaklarda Sonik Patlama Nasıl Olur? Domain Uzantıları Anlamları ve Amaçları Crossword Forge Bulmaca Hazırlama Programı Ultrabook Nedir, Hangi Ultrabook Tercih Edilmelidir Kapı Sinekliği Siparişi Apple Watch Özellikleri – Fiyatı, Çıkış Tarhi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır