Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TTWeb Nedir? TTWeb Virüsü Nasıl Temizlenir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » TTWeb Nedir? TTWeb Virüsü Nasıl Temizlenir?
TTWeb Nedir? TTWeb Virüsü Nasıl Temizlenir?

2010 ve öncesinde üretilen modemler de sıklıkla karşılaşılan sorunlardan birisi de DNS değiştiren virüslerdir. Bugün TTWEB ismiyle kullanıcıları rahatsız eden ve bilgisayarı geçici süreliğine kullanılmaz duruma getiren TTWEB virüsü hakkında aşağıda bilgiler bulabilirsiniz.

ttweb virüsü

Bu yazımızda TTWEB virüsü nedir, TTWEB virüsü nasıl bulaşır, TTWEB virüsü nasıl temizlenir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Son günlerde giderek yaygınlaşan ve pek çok kullanıcıyı rahatsız eden TTWEB virüsü, TTNET’in renklerinden menülerine kadar taklit eden internet erişimini engelleyerek kullanıcıların bilgisayarlarına TTWEB ismi verilen yazılımı indirmelerini isteyen bir virüstür. TTNET ile herhangi bir alakası olmayan bu yazılm kullanıcıları aldatarak bilgisayarlara girmeye çalışmakta.

CSRF Açığı Nedir? Nasıl Etkili Olur?

CSRF ya da tam ismi ile Cross-site request forgery, tarayıcı üzerinden javascript çalıştırarak kullanıcıya isteği dışında server komutları göndertmektedir. Tarayıcı üzerinde sahtecilik olarak da algılayabileceğimiz bu durum DNS adresinin değiştirilmesi ve saldırgan bir web sitesine yönlendirilmenize neden olmakta.

Çoğunlukla zararlı içerik barındıran bir web sitesi üzerinde tıklanan bir görsel ya da indirilen bir yazılım aracılığıyla yerleşen bu virüs kullanıcının zararlı sitelere yönlendirilmesini sağlıyor.

TTWEB Virüsü Nasıl Temizlenir? Nasıl Önlenir?

  • DNS ayarlarının temizlenebilmesi için modeminizi fabrika ayarlarına getirin ve yeniden kurun.
  • Modem arayüzüne şifre koymayı unutmayın. Ayrıca size verilen şifreleri kurulum sonrasında değiştirmeyi unutmayın.
  • Modeminiz için Firmware güncellemelerini takip edin.
  • Ortalama beş yıl da bir ağ ekipmanlarınızı değiştirmeyi unutmayın.

TTWeb Nedir? TTWeb Virüsü Nasıl Temizlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünya’nın 7 ( Yedi ) Harikası Hakkında Alexa da Yükselme Yolları , Düşürmenin Yöntemleri Gta 4 ü Bilgisayarım Kaldırır mı? Dini Teknolojik Gelişme Atlet Korse Sipariş İnsan Vücudu Elektrik Akımını Neden İletir ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır