Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır?
Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır?

Genellikle pek çok kullanıcı küçük boyutlu dosya indirme işlemleri için tarayıcı ya da IDM tarzı ek programları kullanmaktadır. Fakat daha büyük boyutlara sahip oyun, film ve müzik dosyaları için torrent dosyaları, hem hızlı hem de daha etkili sonuçlar sunmakta.

torrent nasıl kullanılır

Bu yazımızda torrent nedir, torrent nasıl kullanılır, torrent güvenilir mi gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilmeyen ya da ilk defa torrent dosyaları ile indirme işlemi yapacak kullanıcılar için bu program, pek de güvenilir gelmeyebilir. Üstelik haksız olduklarını söylemek de yanlış olacaktır. Özellikle kaynağı belli olmayan ve güvenilir kişiler tarafından sunulmayan sunumlar, zararlı yazılımlar içerebileceği gibi çalışmayan ya da doğru tanıtılmayan dosyalar da içerebilir.

Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır?

Torrent, internet üzerinde dosya paylaşımı ya da dosya takası olarak adlandırılan bir ağa verilen isimdir. P2P programlarına göre en önemli farkı belirli bir sunucuya ihtiyaç duyulmadan paylaşımın devam edebilmesidir. Torrent programları ile indirme işlemi yapılırken aynı zamanda dosya, diğer indirme isteği gönderen kullanıcılara da sunulmaktadır.

Torrent dosyalarını indirebilmek için kullanılabilecek programlar arasında Flashget, Azureus, BitTorrent, μTorrent ve benzeri yazılımlara ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca programın dosyaları indirebilmesi için uzantısı .torrent olan ek dosyaların indirilmesi gerekir. Bugün dosya indirme yerine magnet linkleri ile doğrudan indirme işlemi yapılabilmektedir.

Torrent programlarının kullanıcılar tarafından sempati, şirketler tarafından antipati toplamasının en önemli nedeni pek çok oyun, program ve video dosyalarının izinsiz bir biçimde sunulmasıdır.

Torrent Nedir, Torrent Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Modem Saldırıları Nasıl Önlenir? Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu? iPhone’daki müzikler nasıl zil sesi yapılır? Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır? Hangi Yardımcı Programlar Kullanılmaktadır Japon Robotları Dövüşüyor İnstagram Takipçi Al

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır