Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Termal Macun Nasıl Sürülür?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Termal Macun Nasıl Sürülür?
Termal Macun Nasıl Sürülür?

Son zamanlarda havaların da ısınmasıyla artık bilgisayar kullanıcıları termal macunu bilgisayarlarına nasıl süreceğini öğrenmek istemektedirler. Havaların ısınması demek bilgisayarınızın da kış ayında olduğundan daha fazla ısınacağı anlamına gelir. Bilgisayarınızın ısınma derecesini düşürebilmek için uygulayabileceğiniz bilgisayar içi temizleme yönteminden başka bir yöntem daha bulunmaktadır. Bilgisayarınızdaki termal macunu yenileyerek daha az ısınma dereceleri elde edebileceksiniz. Termal macun nasıl sürülür? adlı yazımızda termal macun hakkında detaylı bilgiler edineceksiniz.

Termal Macun Sürme İşlemi

Isınan bilgisayara termal macun sürmek istiyorsanız öncelikle birkaç önemli konuyu bilmeniz gerekmektedir. Termal macun iletken bir madde olduğu için sürerken kesinlikle hedefinizden dışarı taşırmamanız gerekir. Ayrıca termal macun sadece işlemcinin üzerinde yer alan ısı iletken plakası veya çipset üzerine sürülebilmektedir.

Termal macununuzu yenilemeden önce eski kalıplaşmış macunu tamamen eski yerinden temizlemelisiniz. Soğutucu blok ve işlemci üzerinden macun temizleme işlemi yaptıktan sonra yeni macunu rahat bir şekilde sürebilirsiniz.

Son olarak termal macunu bol sıkmak yerine işlemciyi yeterince kaplayacak kadar sıkmanız yeterli olacaktır. İlk paragrafta belirttiğimiz üzere termal macun iletken bir maddedir. İşlemci dışarısına taşırdığınız zaman farklı bileşenler ile etkileşime girebilir, işlemciden aldığı elektriği başka yerlere taşıyabilir. Bu da bilgisayarınızda yanabilecek bileşenlerin olacağına haber verir. Bol termal macun sıkarak bilgisayarı çok soğuk tutma düşüncesi tamamen yanlıştır. Yeteri kadar sıkıldığı takdirde soğutma işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Termal Macun Nasıl Sürülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Winamp Bas yüksekliğine Göre Saydamlaştırmak Geçmişteki Televizyon Programlarını İzlemek iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır? F35 Türkiyede Yapılabilir. Modem Saldırıları Nasıl Önlenir? Otomobillerin Teknolojik Gelişimi Arabanın  Tarihi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır