Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

TEOG Hazırlıkta İnternetin Kullanılması

Ana Sayfa » İnternet » TEOG Hazırlıkta İnternetin Kullanılması
TEOG Hazırlıkta İnternetin Kullanılması

İyi bir lise öğrenimi ve ortamı sizin başarılı bir geleceğe hazırlanmanızı sağlar.Üniversite bölüm tercihi ve mesleğinizin şekillenmesine lise seçimi ile başlarsınız.Bu yazımız Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) ve hazırlık safhasında size yardımcı olacak içeriğe sahip.

Ülkemizde ilköğretim öğrencilerinin ortaöğretime geçiş aşamasında değerlendirilmesi ve lise seçimi için 2013-2014 döneminden beri TEOG sınavı uygulanıyor.Bundan önce LGS ve OKS kısaltmalarıyla sadece son sınıfta yapılıyordu.TEOG sistemiyle altı temel ders üzerinden değerlendirilen bu sınav 6-7-8’inci sınıf döneminde gerçekleşiyor.

Internet ağının büyümesi ile eğitim kaynakları hızlı ulaşılabilir ve geliştirilebilir hale geldi.TEOG sınavına girecekler dijital ortamda ders sunumları ve soru denemelerine rahatlıkla ücretli ve ücretsiz seçeneklerle ulaşabiliyorlar.Her seviyeye hitap eden, en basit sorudan en zor soru seviyesine kadar TEOG müfredatını içeren websiteleri mevcut.Bu websitelerinden biri de isimindeki çekiciliğiyle Okulistik.
teknolojik ürün kullanırken yapılan hatalar

TEOG Puanı İnternet Üzerinden Nasıl Hesaplanır?

Öğrencilerin 6-7 ve 8’inci sınıf yıl sonundaki almış olduğu puanlar ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış puanın ortalaması baz alınır.500 tam puan üzerinden değerlendirilir.İnternet üzerinden Okulistik yardımıyla buradan yapabilirsiniz.TEOG sınavında Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce derslerinden girilen doğru ve yanlış sayılarınıza göre Net sınav puanınızı hesaplayabilirsiniz.Bunun yanında benzer sorular katalogu ile TEOG soru tiplerini tanıyacak ve kendinizi deneme fırsatı bulacaksınız.

Teknolojinin, dolayısıyla internetin eğitim sistemlerinin geliştirilmesindeki rolü büyüktür.Siz de eğitiminiz için görsel ve yazılı dökümanlardan yararlanmalısınız.

TEOG Hazırlıkta İnternetin Kullanılması - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’ta Profil Reklamlarını Kaldırmak İzmir / Çiğli Uluslararası Hava Gösterileri Resimler & Video Patates Tüfeği Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru Samsung’un Düşüş Serüveni Vestel Kendi Netbook’unu Üretiyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır