Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Telegram Kullanmanın Avantajları

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Telegram Kullanmanın Avantajları
Telegram Kullanmanın Avantajları

Whatsapp’ın krallığını ilan etmesinden uzun süre geçmemesine rağmen  whatsapp’ı zorlayacak birçok uygulama yazıldı.Bu uygulamalardan biri de Telegram ! Daha önceki yazılarımızda Telegram ve Whatsapp arasındaki savaştan bahsetmiştik.”Telegram uygulamasını neden kullanmalıyım ?” adlı bir başlık atmanın bu savaştaki tarafımızı belli edeceğini düşünerek farklı bir başlık attık.

telegram-guvenlik

1.Güvenlik

Bir mesajlaşma programında öncelikli kriterlerden biri de Güvenliktir.Telegramda alabileceğiniz güvenlik önlemlerini whatsapp da başka uygulamalar yardımıyla yapabilirsiniz.Telegram yüksek güvenlikli bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Telegram Güvenlik seçenekleri arasında ;

a.Pin Kodu Kilidi

b. 2 Adımlı Doğrulama : Yeni bir cihazdan giriş yaptığınızda gelecek SMS koduna ilave olarak şifre ayarlayabilirsiniz.

c.Aktif Oturumlar : Giriş yapılan Cihazın özelliklerini kaydeder.Farklı kişiler tarafından girilmediğinden emin olabilirsiniz.

d.Hesabın kendini imha etmesi : Belirlediğiniz süre içerisinde giriş yapmazsanız uygulamadaki tüm veriler kendini otomatik olarak silecektir.

2. Gizlilik

Her kullanıcı mesajları ne kadar önemsiz olsa da gizli olmasını ister.Whatsapp uygulamasına ait birçok olumsuz haber çıktı.Telegram gizlilik konusunu ince detaylarına kadar ele alarak Gizli Sohbetler oluşturmaya fırsat tanıyor.

Uçtan uca şifreleme

Sunucularda iz bırakma

Kendini yok etme zamanlayıcısı

İletmeye izin verme gibi sohbet özelliklerine sahip.

3.Mega Gruplar

Birçok kişi okul ve iş hayatında gruplar kuruyor fakat grup kapasitesi yetersiz olduğundan şikayetçi oluyordu.Telegram ile 1000 kişilik grup kurabilme şansına sahip olacaksınız.

Ayrıca Telegramı Türkçe olmadığı için kullanmayanlar için Türkçe Telegram eklentisini nasıl kuracağınızı Telegramı Türkçe Kullanmak başlıklı yazımızda paylaştık.

 

Telegram Kullanmanın Avantajları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Patates Tüfeği  ( PATATOR ) Anılarınızı Silmek İster Misiniz? Bu Mümkün! Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir? Başarılı Konuşma Yöntemleri Sabit Disk Üzerindeki Veriler Kalıcı Olarak Nasıl Silinir? Firefox Nasıl Hızlandırılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır