Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yolları

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yolları
Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yolları

Her teknoloji kullanıcısı olarak bizim de değişmeyen şikayetimiz, bitmeyen çilemiz bataryanın boş olması.Bataryanızın en kısa sürede şarj edilmesi için birkaç tavsiyede bulunarak içinizi bir nebze olsa da rahatlatacağız.

Günümüzde gençlerin büyük bir çoğunluğu sarj problemi ile karşılaşmaktadır.Bu problem genelde batarya ömrü ile batarya kapasitesine bağlıdır.Telefon alırken şayet sarjım uzun gitsin diyorsanız alacağınız telefonunun batarya kapasitesine bakmanızı netlikle tavsiye ederim.Şayet bu durum bazı durumlarda da insanoğlunun telefonu bilinçsiz biçimde kullanarak bataryanın ömrünü bitirmesidir.Eğer telefonunuzun batarya ömrü bitmediyse sağlıklı ise aşağıdaki hızlı sarj etmek için gereken ipuçlarını kullanarak telefonunuzu hızlı bir biçimde sarj edebilirsiniz.

Aldığınız PowerBank Kaç kez Şarj Eder ?

Aldığınız PowerBank Kaç kez Şarj Eder ?

Telefonu Uçak Moduna Alma
Hızlı sarj etmenin yollarından en önemlisi de diyebiliriz.Telefonunuzu uçak moduna aldığınızda telefona arama ya da mesaj gelmez yani kısaca hat yok gibi olur.Bu durum sarjımızın hızlı dolmasını sağlıyacaktır yani dolarken herhangi bir program aktif olayacak ve enerji telefonunuzda kalacaktır.Telefonu uçak moduna nasıl alabiliriz diye sorarsanız şayet bu telefonunuzun modeline göre değişir.Ben kısaca android telefonlardan nasıl uçak moduna alıcağınızı anlatıyım.
Telefonunuzun güç tuşuna basılı tutarak çıkan ekranda uçuş modu seçeniğene tıklayarak uçak moduna alabilirsiniz.

Arka Planda Çalışan Uygulama Bırakmayın.
Eğer sarja taktığınızda telefonunuzda fonda açık uygulama var ise telefonunuz yavaş bir biçimde sarj dolar.Genellikle insanoğlu bunu pek net bir biçimde bilmez.Telefonunuzda sizden habersiz fonda çalışan programlar olabilir bunlar virüs programı temizleme programı vs. olabilir.Bu durumda telefonunuzu sarja takmadan önce açık programları kapatmanızı tavsiye ederim.Bu durum sarjımızın hızlı dolmasını sağlıyacaktır.
Sarjdayken Telefonla Oynamayınız
Bu genelde karşılaştığımız problemlerdan birisidir.Peki telefon şarjdayken kullanmak zararlımıdır?Telefon sarjda iken kullanmak hem telefona hemde bataryaya büyük bir zarar vermektedir.Kesinlikle telefon sarjdayken telefonu kullanmayınız aksi takdirde hem size hemde telefona zarar verir.Bu sarjınızın geç dolmasını sağlar .
Parlaklığı Düşürün.
Telefonunuz esasen sarjda olmasından parlaklığı en düşük seviyeye getirmenizi tavsiye ederim.Bu durum sizin için yararlı olabilceğine eminim.Normal kullanım durumundayken ise telefonunuzun parlaklık seviyesini otomatik yapmanınızı tavsiye ederim.Parlaklığı otomatik yaptığınızda akıllı telefonunuz ortam ışığına göre parlaklığı ayarlar.
yarlar.

 

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

GTA 4 IV Oyun Hileleri SiteMap Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor Godaddy Türkçe Firma içi Transfer Hatası Ani Zayıflama Diyeti Blu-Ray Boyutu 10 Kat Artıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır