Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Telefon Faturasını Düşürmek , İndirimli Arama

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Telefon Faturasını Düşürmek , İndirimli Arama
Telefon Faturasını Düşürmek , İndirimli Arama

Telefon faturalarından genelde herkesin  şikayetçi olduğu şu günlerde sabit telefonlarda numaranın önüne gelen bazı sayılar ile : 1045, 1099, 1095 ve 1056 numaraları sayesinde, görüşmelerde % 80’e varan indirimli konuşmalar olur.

Ülkemizde 2007 yılının ekim ayında başlayan “ arama bazlı operatör seçimi sistemi ” sayesinde, sabit telefon aboneleri faturalarını önemli ölçüde düşürebiliyor. İndirimli arama, bir abonelik ya da aktivasyon başvurusu yapılmadan, her sabit telefondan gerçekleştirilebiliyor. Bunun için, kullanılan telefonun StandartHATT, KonuşkanHATT veya ŞirketHATT tarife paketlerinden birinde olması ve şehirler arası ya da milletler arası aramaya açık olması yeterli. Şehirler arası, milletler arası ve cep telefonu aramalarında kullanılabilen indirimli arama hizmetini, Millenicom firması 1045 numarasıyla, Superonline 1099, Netone Telekom 1095 ve Koç.net ise 1056 numarasıyla veriyor.

Ücretlendirme ve Arama

indirimli aramadan yaralanabilmek için  önce bu işi yapan firmalardan birisinin 4 haneli numarasını sonra aranacak numarayı çevirmek gerekiyor.Yani numaramısın önüne 1045 gibi rakamlar getirerek indirimli aramayı gerçekleştirebiliyoruz. İndirim oranları ise firmadan firmaya değişiyor. Genel olarak, Türkiye’deki cep telefonlarını aramak yaklaşık % 20-35, şehirler arası aramaları gerçekleştirmek % 15, milletler arası aramaları gerçekleştirmek ise ülkeye göre  % 7 ile 80 arasında değişen oranlarda indirimli. ABD, Avrupa ülkeleri ve Çin yüzde 35, Rusya yüzde 50, Bahama gibi bazı ülkeler de yüzde 82 oranında indirimli aranabiliyor.

Aramalar için, söz konusu indirimli ücretler dışında Türk Telekoma herhangi bir ücret ödenmiyor. Sistemin avantajlı fiyat sunması ise görüşmelerin internet üzerinden aktarılması ile mümkün oluyor. Aramaların faturası, Türk Telekom faturasıyla birlikte ikinci bir fatura olarak geliyor. Ödemeler ise Türk Telekom faturalarının ödenebildiği yerlere
yapılıyor, otomatik ödeme talimatı varsa otomatik olarak gerçekleşiyor.

Telefon Faturasını Düşürmek , İndirimli Arama - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İnternette Çevrimiçi Hareketleri Gizleme Önerileri Özel İHLAS Servis Hizmetleri En ünlü Türk bilim adamları 3D Araba Sürme Msn Messenger Sıkça Sorulan Sorular ve Yalanlar Mobil İnternet Kullanıcılarına Geri İade Dönemi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır