Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Telefon Dinlemesini Anlama Yolları Nelerdir?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Telefon Dinlemesini Anlama Yolları Nelerdir?
Telefon Dinlemesini Anlama Yolları Nelerdir?

Ülkemiz son günlerde yaşanan dinleme skandalları ile sarsılırken pek çok kişi telefonlarının dinlenme ihtimali nedeniyle tedirgin olmuş durumda. Peki, telefonunu dinlenip, dinlenmediği anlaşılabilir mi? Bir telefonun dinlendiğini nasıl anlayabiliriz? İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı yazımızda yer alıyor.

telefon-dinlemeleri

Dinleniyor muyum? Telefonumun Dinlenip, Dinlenmediğini Anlayabilir miyim?

Pek çok kişiyi tedirgin eden dinleme vakalarını anlamak için bazı ipuçları bulunmakta. Fakat bu yolların %100 çözüm sunmayacağını unutmamanız gerekir.

Öncelikle telefonlarda bulunan casus yazılımlar konuşma sırasında istem dışı olacak şekilde sms göndermektedir. Eğer bir faturalı hat sahibiyseniz operatörünüzden ayrıntılı bir döküm isteyerek bu gibi bir durumu takip edebilirsiniz.

Cep telefonunuzu çok sık kullanmıyor ve buna rağmen şarjınız çok kısa sürede tükeniyor ise yine dinleniyor olma ihtimaliniz bulunmakta.

Diğer dinleme belirtileri ise şöyle sıralanmakta;

Konuşma sırasında cızırtı ve kopmalar meydana gelmesi, yine konuşma sırasında sesin çok boğuk ve derinden gelmesi dinleniyor olma ihtimalini artırmaktadır.

Peki, dinlenme ihtimaline karşı ne yapabilirim?

Telefonunuza belirli aralıklar ile format atabilir ya da fabrika ayarlarına döndererek casus yazılım kaynaklı dinlenme ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Ayrıca herzamanki olağan görüşmeleriniz içerisinde farklı sesler duyuyorsanız dinleniyor olabileceğinizi unutmamalısınız

Telefon Dinlemesini Anlama Yolları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

”Başarının Anahtarı” Çok Amaçlı bir Alet Alexander Graham Bel ve İcadı Router Ayarları Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli 100 Dolara Laptop Stetoskop ve Kullanım Alanları Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır