Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknolojik Gelişim Hızı

Ana Sayfa » Teknoloji ve Tasarım » Teknolojik Gelişim Hızı
Teknolojik Gelişim Hızı

Günümüzde teknolojik gelişim ve buluşlar hız kesmeden devam ediyor. En son özellikle iletişim teknolojisindeki gelişmeler ticari işletmelerin zaman ve para kaybına uğramalarının önüne keserek dünyanın küçük bir köy olmasına neden olabilecek bir hızla yoluna devam ediyor.Peki bu gelişim hızını ölçecek bir kural var mıdır?
teknolojik ürün kullanırken yapılan hatalar
90’lı yıllarda cep telefonlarının ilk defa piyasaya sürüldüğü zamanlarda insanların özenle taşıdıkları ve bir nevi ayrıcalık kazandıran telefonları şu an gördüğümüzde gülerek “takoz” tabiri ile nitelendirmemiz kısa sürede teknolojik gelişmelerin hangi boyutta olduğunu anlamamız için yeterli. İlk çıkan cep telefonlarının kullanımına yönelik 96 yılında Ankara’da ağaçlar üzerine asılan cep telefonu kursu verilir yazılarını da tebessümle karşılıyoruz. Evet o günlerde bir telefonu belki de bir araba fiyatına satın alabilirken, şu an ondan bin kat daha özellikli bir android telefonu çok daha iyi rakamlara satın alabilmekteyiz. Üretimdeki artış ve üretim teknolojilerindeki gelişmeler, daha kaliteli, daha işlevsel ve kullanışlı ürünlerin daha uygun fiyata üretilmesi ve son kullanıcıya ulaştırılmasının önünü açmıştır.Aslında teknolojinin hızını ölçmek teknolojiyi takip etmekten daha zor.Çünkü teknolojiyi takip edemeyen birinin teknolojik gelişmelerin hangi aşamada olduğunu belirlemesi eller tutulur birşey değil.

Teknolojik Gelişim Hızı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Abdullah16 Nisan 2015

Teknoloji hergecengun gelisiyor takip etmek imkansiz artik.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın En Hafif Laptopı Kurtlar Vadisi ATV ile Anlaştı FIFA 15 Çıkış Tarihi, Özellikler ve Fiyatı Robotlarda Görme ve Dokunma Duyularını Birleştiren Teknoloji CES 2020’de Ön Plana Çıkan Teknolojik Gelişmeler SSH Komutları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır