Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknolojik Ürünleri Kullanırken/Satın Alırken Yapılan Hatalar

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Teknolojik Ürünleri Kullanırken/Satın Alırken Yapılan Hatalar
Teknolojik Ürünleri Kullanırken/Satın Alırken Yapılan Hatalar

Teknolojinin hızlı gelişimi, bizlere her gün yeni bir ürünü tanıma fırsatı sunuyor. Büyük bir hevesle satın aldığımız bu ürünler kimi zaman hatalı hamlelerimiz nedeniyle büyük bir hayal kırıklığına neden oluyor.

teknolojik ürün kullanırken yapılan hatalar
Bu yazımızda teknolojik ürünleri kullanırken yapılan hatalar, teknolojik ürün alırken nelere dikkat edilmelidir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

  • Yeni çıkan bir ürünü, piyasaya sunulduğu ilk dönemde almak hem aşırı ücret ödenmesine hem de pek çok hata ile karşılaşılmasına neden olabilir. Teknolojik ürünler kullanıcılara sunuldukları ilk dönem büyük ücretler ile satılırken hatalar ilerleyen dönemde güncellemeler ile giderilmekte. Bu nedenle yeni bir ürün almadan önce bir süre beklemek ve ürünün stabil çalışmasını izlemek yararlı olacaktır.
  • Bilgisayar kullanıcıları ise lisanslı bir Windows sürümü kullanıyor ise hayal kırıklığına uğramamak için yeni bir sürüm çıktığında bir süre beklemeli. Özellikle Vista sürümünde yaşanan hayal kırıklığını tekrar yaşamamak için yeni sürümde kullanıcı yorumlarına dikkat etmelisiniz.
  • Daha ucuz ve daha küçük olana yönelmek her zaman doğru bir davranış olmayabilir. Özellikle bilgisayarlarda kullanılan depolama birimlerinde daha küçük boyutların daha ucuz olması nedeniyle kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edildiği bilinmekte. İleride küçük depolama alanının size yetmeyeceğine inanıyorsanız biraz daha bekleyerek daha büyük depolama alanına sahip olan diskler tercih edilmeli.
  • Verilerin yedeklenmesi, yeni Windows sürümleriyle çok daha kolay ve hızlı gerçekleştirilmekte. Özellikle bir güncelleme ya da yeniden yükleme yapmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
  • İlk kez mail servislerini kullanmaya başlayanlar genellikle ciddi olmayan çoğunlukla komik içeriğe sahip olan adresleri tercih ediyor. Fakat bir iş ya da eğitim sonunda mail verilmesi gerektiğinde bu adresler kullanılamıyor. Böyle bir sorun yaşamamak adına daha ciddi ve anlamlı bir mail hesabı oluşturabilirsiniz.
  • Telefon kullanıcıları çoğunlukla telefonun tam deşarj olmasına ve tam şarj olmasına izin vermez. Pil yarı seviyeye ulaştığında evden çıkmanız yarı yolda kalmanıza neden olabilir.
  • Ücretsiz olan her zaman güvenilir değildir. Elbette pek çok ücretsiz yazılım, ücretli yazılımlara göre çok daha yararlı olabiliyor. Fakat bu her ücretsiz yazılımın güvenilir olduğu anlamına gelmiyor. Bu nedenle bir yazılımı kullanmadan önce güvenilirliği “virustotal” gibi adreslerden teyit ettikten sonra indirmeyi unutmayın.

Yukarı da belirttiğimiz maddeler pek çoğunun bildiği ama yeterince uygulamadığı konulardır. Teknolojik ürünleri kullanırken sorun yaşamamak adına önerilerimize dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

Teknolojik Ürünleri Kullanırken/Satın Alırken Yapılan Hatalar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Web Sitenizdeki Resimlerin Kullanımını Engellemek Sigarayı Bırakmanız İçin Sadece 1 Neden? iWatch Nedir, Özellikleri Nelerdir? Android Üzerindeki En İyi 3 Anti-Virüs Uygulaması Yürürken şarj edin Android Silver Nedir? Özellikleri Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır