Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknoloji ve Tasarım Dersi 2 Yıla Düşüyor.

Ana Sayfa » Teknoloji ve Tasarım » Teknoloji ve Tasarım Dersi 2 Yıla Düşüyor.
Teknoloji ve Tasarım Dersi  2 Yıla Düşüyor.

6-7-8 ‘inci sınıf müfredatında yer alan ” Teknoloji ve tasarım dersi kalkacak mı ? ” sorusu birçok öğretmen ve öğrencinin aklında soru işareti olarak kalmış durumda.

teknoloji ve  tasarım

4+4+4 eğitim sisteminde Teknoloji ve Tasarım dersi nasıl olacak ?

Planlanan taslağa göre , önümüzdeki eğitim öğretim süresince ilk olarak 2013-2014 yılında, Teknoloji Tasarım dersi 6.sınıf müfredatından kaldırılacak , 3 yıl yerine 2 yıl uygulanacak. Bu demek oluyor ki sadece 7 ve 8. sınıflarda gösterilmeye devam edecek.

4+4+4 eğitim sistemine kademeli olarak geçileceğinden , Şuan 4+4+4 sistemi 1. sınıf, 5. sınıf ve 9. sınıflarda uygulanıyor. Öğrencilerimiz bu sene de 6. sınıfta teknoloji ve tasarım dersi alabilecekler.

Teknoloji ve Tasarım Dersi Kaldırılır mı , Kaldırılmalı mı ?

Eğitim Sisteminin gidişatına bakıp yorum yaparsak böyle birşey söz konusu olamaz diyebiliriz. Teknoloji ve Tasarım dersi kaldırılmayabilir fakat müfredat sıkıştırılabilir. Öğrencilerin haftalık ders sayısı azaltılabilir fakat içerik değiştirilmez aksine artırılabilir. Teknoloji ve tasarım dersi kalkmıyor ve kaldırılmaz.

Teknoloji ve tasarım dersi neden gerekli ?

Türkiye’nin silah sanayiinin geliştirilmesi  ve bilimsel araştırmalarının artırılması yönündeki çalışmalarına bağlı olarak  söyleyebiliriz ki teknoloji ve tasarım dersi genç beyinler için zorunludur. Öğrencilerin zeka gelişimi ve hayal gücünün artırılması ancak teknoloji ve tasarım dersi gibi etkinlikler ve programlarla  gerçekleştirilebilir.

Teknoloji ve Tasarım Dersi 2 Yıla Düşüyor. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

rem15 Aralık 2013

Umarım kaldırılır.Saçma sapan şeylerle vakit öldürmekten başka bişey değil.

Rem15 Aralık 2013

Adı teknoloji ve tasarım olan ama teknolojiden kilometrelerce uzak olan, yıl boyunca ana sınıfı çocukları gibi karton kesip yapıştırılan, çoğunlukla başka derslerin ödevlerinin yapıldığı, proje düşünüyoruz deyip yıl boyunca boş boş oturulup gürültü yapılan, ne geçmişi yaşatmak ne geleceği planlamakla uzaktan yakından alakası olmayan, 1000 mevcutlu okuldan 1 tane elle tutulur projenin çıkmadığı, boş ders gözüyle bakılan bu dersin hemen derhal kaldırılması gerekir. Bu ders doğru bir planlama ve içerikle mesleki eğitim veren liselere uyarlanmalı ve bu liselerde eğitim alan öğrenciler alanıyla ilgili proje yapmadan mezun olmamalılar ve bu derslere de Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmenleri girmeliler.Böylece de gerçekten ders yapılmış olur.

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlkOkul 3.Sınıflara sorulan Bir Soru Nokia 5800ı Görücüye Çıkartıyor Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı WordPress 403 Forbidden Hatasının Çözümü Nedir 2014 Yılına Özel En İyi Tabletler – İnceleme YTL Özüne Dönüyor TL Oluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır