Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri
Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Teknoloji eğitim alanında akıllı tahtalar, bilgisayarlar,tabletler derken adından sık sık  söz ettirmeye devam ediyor.İngilizce öğrenimi konusunda  teknoloji ve interneti bir araya getirip nasıl yararlanırız diye kafa yorduk.İşin özüne dönersek biz bunu bilgisayar kullandığımızdan beri  farkında olmadan başarıyoruz desek yanlış olmaz.Hepimiz zamanında oynamış olduğu oyunlardan birkaç kelime öğrenmiş ve unutmamıştır.Buna dayanarak Teknolojiyi kullanarak ingilizce öğrenebileceğimiz yöntemleri inceleyelim ;

yabancıdil-teknoloji

Dizi Film sitelerinden Yabancı dizi takip ederek ;

Listening ve Speaking konusunda gelişiminize katkı sağlayacak en önemli unsur diyebiliriz.Altyazılı izlendiğinde kelime bilginize katkıda bulunabilirsiniz.Günümüzde Populer kültür haline gelmiş ”How I met your mother , Fringe , Person of interest ” gibi diziler sürükleyiciliği ile bizi farkında olmadan ingilizce öğretmeye sevk edecektir.Ayrıca  ”LAD ” adı verilen yabancı dil öğreniminde bilinaltı diyebileceğimiz bu oluşuma önemli miktarda katkı sağlayacak ” Kulağıma hoş gelmiyor ” diyerek yabancı dil öğreniminde yanlışları azaltacaksınız.

Kindle Kullanarak Kitap Okumak ;

Sadece kitap okumak üzerine üretilmiş teknolojik bir alet desek yeridir.Kindle gözü yormayan ışığı , yormayan ağırlığı ve taşınabilirliği ile ergonomik bir tasarıma sahip.Kindle ile istediğiniz her ortamda ingilizce veya herhangi bir dildeki kitabı okuyabilir , bilmediğiniz kelimelerin üzerine gelerek sorgulama yapabilirsiniz.Bu sayede Writing ve  Okuduğunu  anlama konusundaki problemlerinizi azaltacak ve kelime bilginizi artıracaksınız.

Çeşitli Dil Öğrenme Programları ve Uygulamaları ile ;

Tell me More English , EF EnglishTOWN , EDO-M gibi program ve uygulamalar birçok zengin görsel öğelere ve alıştırma yapacağınız içeriğe sahip.Bu programlar ile ihtiyacınızı olan alana seviyeniz dahilinde ulaşabilirsiniz.

Oyun Oynayarak ;

Dil öğrenimi konusunda çeşitli oyunlar mevcut fakat bu kapsamda olmayan siz  ingilizce öğrenmek amacıyla o oyunu oynamasında saatlerce başında oturduğunuz o oyunlar size dil açısından kısıtlı olsa da birşeyler katacaktır. ” Connect ”  Fiilini oyunlardan öğrenmiş olma olasılığınız sandığınızdan daha yüksek.

Çeşitli Sohbet Programları ile ;

Bu yöntem günümüzde farklı alanlara çekilse de etkili bir yöntem olduğu inkar edilemez.Bazı dil öğrenme sitelerinin sohbet alanlarını kullanarak pratik yapabilirsiniz.İster görüntülü olarak ses ile ister yazışarak bu mümkün.

Farklı bir ülkeden E-mail arkadaşı edinmek ;

Günümüzün mektup arkadaşı.Sizin gibi dil öğrenmeyi amaçlayan bir kişi ile gündeme ve hayata dair e-postalar atarak yabancı dilde yazma yetinizi geliştirebilirsiniz.

Sizinde aklınıza gelen fakat bizim değinmediğimiz teknolojiyi kullanarak yabancı dil öğrenme yöntemlerini yorum olarak paylaşırsanız seviniriz.

Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

applemerkez28 Şubat 2015

teknolojinin içinde isek zaten kullandıgımız çoğu teknolojik dil ingilizcedir,teknolojiye ilgisi olan ve biraz da alt yazı dizi film izleme kültü olan kişinin ingilizce öğrenmesi çok kolaylaşır

Filmizlebak.org13 Mart 2015

Benim bir kindle’ım var fakat yeteri kadar kullanamadım henüz ya. Çok hoş alet aslında, uygun formatlı ingilizce kitapları da buldum da başlayamadım. Biraz daha ingilizcem iyi olunca yapacağım mutlaka.

Şimdilik filmlerle ve müziklerle devam ediyorum 😀

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Parmak Usb .Gerçekten de ilginç İlk Bilim Kadınları Philae Kuyruklu Yıldıza İniş Yapıyor Tubitak’a Sorulan ilginç Sorular ve Yanıtları Nokia 5800ı Görücüye Çıkartıyor Disket Defter Yapmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır