Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Taşınabilir HDD Alırken Marka Seçimi

Ana Sayfa » Bilgisayar » Taşınabilir HDD Alırken Marka Seçimi
Taşınabilir HDD Alırken Marka Seçimi

Hdd seçimi konusunda daha önce Taşınabilir harddisk satın alınırken üzerinde durulması gereken hususlara Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı yazımızda kısaca değinmiştik.Bu yazımızda ise  Hdd alırken hangi markayı seçmeliyiz ? Hdd markaları arasındaki farklar nelerdir ? bu sorulara cevap bulacağız.Bu incelemede yaptığımız tek şey kullanıcı analizi.

Teknoloji Mağazalarında   WD , Seagate , Samsung ve Toshiba   sektörde öncü  4 büyük marka ile karşılaşıyoruz.

Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki Samsung diskleri piyasada her ne kadar görsek de  Samsung bu sektörden geri adım atmış görünüyor.Şuan piyasada satılan Samsung harici disklerin eski üretim olduğunu söyleyebiliriz.Zaten Seagate Samsung’un Hdd birimini satın almıştı.Hdd marka seçimi esnasında Samsung’u seçenekler arasından kaldırabilirsiniz.Zaten bu konuda başarılı olduğu söylenemez.

harici harddisk

Gelelim Sektörde öncü Seagate’e taşınabilir sürümleri yaygınlaşan bu marka depolama birimi açısından kaliteli diyebiliriz.Hdd alanında gelişim bakımından katkısı büyük olan Seagate 2014 yılında üretilen 8 TB lık harddiskin sahibidir.Fakat herşeye rağmen taşınabilir harddisk konusunda tekel konuma gelememiştir.Çünkü kullanıcıları onu dayanıksız ve çok sesli çalıştığı yönünde eleştiriyor.

Peki Seagate’e taşınabilir harici disk alanında zorlu rakip olacak Western Digital’e kullanıcıları ne diyor ? WD depolama birimi yönünden  Seagate’e nazaran başarısız olsa da , Dayanıklılık ve performans bakımından WD’nin başarılı olduğunu söyleyebiliriz.Özellikle WD Black kullanıcıları tarafından büyük takdir toplamış.

Toshiba harici diskler ise hızlı ve ısınmıyor  fakat dayanıklılık konusunda sıkıntıları var görünüyor.Garanti ile uğraşabilirim diyorsanız alabilirsiniz.

Kısacası yalnızca depolama yapacak ve sürekli yanınızda gezdirmeyeceğiniz bir taşınabilir hdd arıyorsanız size önerimiz Seagate , Dayanıklılık ve performans istiyorsanız , sürekli kullanacağım yanımda duracak diyorsanız WD Black size uygun bir tercih olabilir.

 

Taşınabilir HDD Alırken Marka Seçimi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Suda Yüzebilen Araba Bilim ve Teknoloji arasındaki ilişki İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir? Bilgisayarı Hızlandırma Yolları – Stabil İşletim Sistemi Bilgisayardaki Arızalı Donanımları Tespit Etme Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır