Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli
Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde sabit bir bilgisayar kullanıcısı olun ya da olmayın taşınabilir harddiskler pek çok ihtiyacınızı karşılayabilir. Düzenli olarak film, dizi ya da şarkı indirenler dışında verilerini sürekli olarak taşımak isteyenler için taşınabilir harddiskler önemli bir ihtiyacı gideriyor.

harici harddisk

Bu yazımızda taşınabilir harddisk nasıl alınır, hangi taşınabilir harddisk alınmalı, harddisk alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayarlar da yer alan harddiskler çoğu zaman kullanıcıların ihtiyacını karşılamak konusunda yetersiz kalıyor. Son yıllarda daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilen taşınabilir harddiskler bu ihtiyaç karşısında önemli bir fayda sağlamakta. Fakat taşınabilir harddisk alırken göz önünde bulundurmanız gerekenler hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir taşınabilir harddisk almadan önce kullandığınız formatı bilmeniz ve buna göre bir tercih yapmanız gerekir. Eğer bilgisayarınız için taşınabilir harddisk alıyorsanız NTFS formatında olmasına dikkat etmeli ya da MAC kullanıcıları için HTFS+ dosya sistemi kullanılan sürümlere göz atmalısınız.

Alacağınız diskin Harddisk ya da SSD mi olacağına karar vermeden önce hangi amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. SSD’ler normal HDD’lere göre daha hızlı çalışırken dışarıdan gelebilecek darbelere karşı da daha dayanıklıdır. Fakat HDD’lere göre fiyatı daha yüksek olabilmekte.

USB 2.0 formatına sahip bir harddisk yerine USB 3.0 uyumlu olan sürümleri tercih edebilirsiniz. Özellikle son birkaç yıldır üretilen pek çok bilgisayar USB 3.0 sürümüne uyumludur. Ayrıca bu HDD’ler 2.0 teknolojisiyle de uyumlu çalışabilmekte.

Son olarak belirlediğini fiyat aralığı alacağınız harddiskin özelliklerini doğrudan etkileyecektir. Hem depolama da hem de okuma hızı açısından iyi bir harddisk için 200 TL üzeri bir rakamı gözden çıkarmanız gerekebilir.

Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Taşınabilir HDD Alırken Marka Seçimi | TeknoAlem.Org || Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu18 Mart 2015

[…] daha önce Taşınabilir harddisk satın alınırken üzerinde durulması gereken hususlara Taşınabilir Harddisk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı yazımızda kısaca değinmiştik.Bu yazımızda ise  Hdd alırken hangi markayı […]

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Casual Club, Match And Talk Ve Bambado Üye Ol Türkiye de ki en ucuz Otomobiller Daktilonun İcadı ve Çeşitleri ELM Agent Nedir ? Ne işe yarar ? Twiends Twitter Takipçi Sayısını Arttırma Dünyanın En Büyük Teleskopu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır