Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tarayıcı Geçmişi Filtreleyerek Nasıl Temizlenir

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Tarayıcı Geçmişi Filtreleyerek Nasıl Temizlenir
Tarayıcı Geçmişi Filtreleyerek Nasıl Temizlenir

Hemen her tarayıcı da gizli modlar bulunsa da kullanıcıların bir çoğu doğrudan tarayıcı üzerinden web sitelerini ziyaret ediyor. Gizli kalmasını istediğiniz bir web sitesini ya da siteleri, tarayıcı geçmişini doğrudan temizlemeden silebilirsiniz.

tarayıcı geçmişini tek tek temizleme

Bu yazımızda tarayıcı geçmişi temizleme, tarayıcı geçmişi filtreleme, tarayıcı geçmişini tek tek temizleme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Tarayıcı geçmişini doğrudan temizlemek yerine ziyaret ettiğiniz herhangi bir siteyi ya da daha geri bir tarihte kalmış ziyaretinizi sık kullanılan üç tarayıcı üzerinde kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Özellikle ortak kullanım alanlarında sıklıkla yaşanılan bu sorun, gizli moda ihtiyaç duymadan tarayıcıyı kullanmanızı sağlayacak.

Tarayıcı Geçmişini Tek, Tek Temizlemek

Google Chrome kullanıcıları için tarayıcı geçmişinde yer alan onay kutucuğu ile dilediğiniz ziyareti temizleyebilirsiniz. Bunun için menü > geçmiş yolunu izleyerek karşınıza çıkan göz atma geçmişinde dilediğiniz ziyaretin yanında yer alan onay kutucuğuna tıklayabilir ve ziyareti temizleyebilirsiniz.

İnternet Explorer üzerinde ise tarayıcı geçmişinizi ziyaret ettiğiniz “siteye göre” filtreleyebilirsiniz. Bunun için sağ üst kısımda yer alan yıldız ikonuna tıklayın ve geçmiş sekmesine girin. Daha sonra karşınıza çıkan menüde, siteye göre, tarihe göre, en çok ziyaret edilen ve bugün ziyaret edilen seçeneklerinden birini seçerek dilediğiniz ziyareti tüm geçmişi temizlemeden silebilirsiniz.

Mozilla Firefox kullanıcıları için diğer iki tarayıcıya göre farklı bir yol izlenmesi gerekiyor. Firefox menüsüne tıkladıktan sonra tüm geçmişi göster seçeneğini tıklayın. Daha sonra sol kısımda yer alan zaman aralıklarından birisini seçin ve karşınıza çıkan ziyaretlerden dilediğinizi sağ tık ile temizleyin.

Tarayıcı Geçmişi Filtreleyerek Nasıl Temizlenir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin WhatsApp Web Güncellendi Telefon Numarasından Ad Soyad Şehir Bulmak WordPress Yapım Aşaması Eklentisi Offline Mod Kurtlar Vadisi ATV ile Anlaştı Chevrolet Camaro ve Resimleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır