Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır?
Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır?

Günümüz de geliştirilen yeni ürünler ile elektronik aletler suya karşı daha dayanıklı hale getirildi. Özellikle telefon ve tabletler için ciddi bir sorun olan su, elektronik devreler ile temas ettiğinde cihazın tekrar kullanılmasına imkan vermemektedir.

suya düşen telefon nasıl kurtarılır

Bu yazımızda suya düşen telefonlar nasıl kurtarılır, suya düşen tablet nasıl kurtarılır, suya düşen elektronik aletleri kurtarma gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Geçmişe oranla daha az karşılaşılan bir sorun olsa da yaz aylarında teknolojik aletler için su büyük bir kabustur. Deniz ya da havuz keyfi yapmak isteyen kişiler, elektronik aletlerin suya düşmesi nedeniyle ciddi sorunlar yaşamaktalar. Binlerce lira ödenerek alınan elektronik aletlerin suya düşmesi durumunda yapmanız gerekenler hakkında aşağıda bilgiler bulabilirsiniz.

  • Eğer suya düşen elektronik alet telefon ise ilk olarak vakit kaybetmeden kapatılmalı, batarya, simkart ve telefon ayrılmalıdır. Bu işlemden sonra yumuşak bir bez yardımı ile telefonu kurulamalı ve gerekli ise hafifçe sallayarak suyu çıkarmalısınız.
  • Pek kullanılmasa da pirinç, suyu emme konusun da oldukça etkili bir uygulamadır. Telefon ya da tabletinizin suya düşmesi durumunda genişliğine uygun olacak bir kap içerisinde çevresini pirinç ile kaplayın ve en az 24 saat bu kaptan çıkarmayın.
  • Islanan elektronik aletinizin nemini aldırabilmesi için bir dolap içerisinde 2 – 3 gün bekletmeniz faydalı olabilir.

Elektronik aletlerinizi sıcak bir petek ya da diğer alanlara koymayın, mekanik aletler ile kurutmaya çalışmayın. Ayrıca telefonu derin dondurucuya koymak oldukça zararlı bir harekettir.

 

Suya Düşen Elektronik Aletler Nasıl Kurtarılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Elindeki Füzeler ve Nükleer Gücü 6 Dakikalık Uzay Yolculuğu 2013 – 2014 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümre Toplantı Tutanağı Gözünüzün Önündeki Kıymetli Hazineyi Keşfedin Nokia Lumia ile iddialı… Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Nasıl Dondurulur?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır