Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır? Hangi Yardımcı Programlar Kullanılmaktadır

Ana Sayfa » Bilgisayar » Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır? Hangi Yardımcı Programlar Kullanılmaktadır
Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır? Hangi Yardımcı Programlar Kullanılmaktadır

İşletim sisteminin sağlıklı ve kararlı bir biçimde çalışabilmesi için belirli aralıklarla sürücü güncellemeleri kontrol edilmeli ve güncelleme yapılmalıdır. Sürücülerde karşılaşılan pek çok sorun genellikle sürücü ilk kullanılmaya başlandığında ortaya çıkmaktadır. Yeni bir bileşenin eski bir sistemde uyumlu bir şekilde çalışması mümkün olmayacaktır.

windows sürücü güncelleme

Bu yazımızda sürücü güncellemesi nasıl yapılır, hangi yardımcı programlar kullanılmalıdır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Sürücülerin güncel olup olmadığını tespit etmeniz için sizlere önereceğimiz ilk program FinalWare tarafından geliştirilmiş olan AIDA64 yazılımıdır. Yazılım üretici tarafından 30 günlük ücretsiz kullanım seçeneğiyle sunulmakta memnun kalınması durumunda düşük ücretler ile lisanslanmaktadır.

AIDA64 programı bilgisayara yüklendikten kısa bir süre sonra tüm sürücüleri kontrol ederek güncel olup, olmadıklarını belirlemektedir. Ayrıca program ile bilgisayarın hız testini de yapabilmektesiniz.

Gerekli kontroller sağlandıktan sonra TXT veya HTML şeklinde rapor menüsünden çıktı alarak, güncel olmayan yazılımlarınızı belirleyebilirsiniz.

Güncel sürücü sürümlerine ulaşın!

Bilgisayarın yüksek performans ile çalışabilmesi için sürücülerin güncel olması gerekmektedir. Bunun için AIDA64 yazılımından aldığınız çıktıda yer alan sürücü numaralarını kullanarak güncel yazılımlara ulaşabilirsiniz.

Sürücü güncellemesi nasıl yapılır?

Denetim Masası > Sistem ve Aygıt Yöneticisi sekmelerini kullanarak sürücülere ulaşabilir, güncellemek istediğiniz sürücüyü seçerek güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem için seçilen sürücüye sağ tıklayın ve sürücü güncelleştir sekmesine basın. Bu işlem sonucunda bilgisayarınız güncel sürücü bilgilerine ulaşacak ve kısa bir süre içerisinde yazılımlarınızı güncelleyerek sistem performansınızı artıracaktır.

Sürücü Güncelleme Nasıl Yapılır? Hangi Yardımcı Programlar Kullanılmaktadır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

4K Televizyon Önerileri – En iyi 4K Televizyon Modelleri Gözünüzün Önündeki Kıymetli Hazineyi Keşfedin Facebook tan Video İndirme Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee Hızlı ve Güvenilir 5 Tarayıcı iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır