Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SSL Secure Socket Layer Nedir ?

Ana Sayfa » İnternet » SSL Secure Socket Layer Nedir ?
SSL Secure Socket Layer Nedir ?

1994 yılında Netscape tarafından geliştirilmiştir. Secure Socket Layer Türkçe’de Türkçe’ye Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir. görevi ise , internet üzerinden şifrelenmiş güvenli veri iletişimi sağlar.

Web Tarayici ile Web Server arasindaki güvenligi HTTP ( HTTPS : ) altinda saglamayi amacliyordu. Günümüzde SSL 3.0 tüm Web Tarayicilar tarafindan destekleniyor.

Örnek : Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Safari gibi Web Tarayicilari.

Özellikle E-Mail gönderiminde veya FTP transferinde kullaniliyor.

Web Tarayıcınızın altında gördüğünüz altın renkli asmakilit resmi SSL güvencesinde olduğunuzun işaretidir. Bu kilit resmine çift tıklayıp SSL sertifikasının kimden alındığı, geçerlilik süresi gibi bilgileri görebilirsiniz. SSL kullanıcı adı, şifre, kredi kartı bilgileri gibi bilgilerin, gerekliyse tüm oturum bilgilerinin şifrelenerek iletilmesini sağlar.

Kredi Kartı şifrelerinizi ve önemli şifrelerinizi SSL güvenliği bulunan web sitelerine yapınız. Tarayıcınızın Altında Kilit simgesinin ve adres satırındaki https : adresinin olmasına özen gösterin.

SSL Secure Socket Layer Nedir ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

YTL Özüne Dönüyor TL Oluyor Antoine Lavoisier Kimdir? Antoine Lavoisier Buluşları – İcatları Nelerdir? Google’ın Telefonu g1phone-androit E-mail adresinizi Simge [ Resim ] Haline Getirmek Moda Hakkında Aradığınız Herşey DekorVİTRİN’de Dünyanın en sıradışı uçak yolculukları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır