Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

SSD Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları – Yararları Nelerdir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » SSD Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları – Yararları Nelerdir?
SSD Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları – Yararları Nelerdir?

Her ne kadar bilgisayar kullanıcılarının bir kısmı SSD’leri pahalı olarak görse de daha iyi ve hızlı bir performans için sabit diskler yerine SSD’lerin tercih edilmesi gerekiyor. SSD’ye geçmeyi düşünen ve kafasında soru işaret olan kişiler hakkında aşağıda bazı bilgiler bulabilirsiniz.

ssd nasıl kullanılır

Bu yazımızda SSD nedir, SSD nasıl kullanılır, SSD’nin yararları – avantajları nelerdir gibi konular hakkında bilgiler yer almaktadır.

Bilgisayarlarında sabit diskleri kullanan kişiler işletim sisteminden ve dolayısıyla bilgisayardan daha iyi performans alabilmek için pek çok teknik özelliği değiştirmek durumunda kalıyor. Yapılan tüm değişikliklere rağmen HDD üzerinde hissedilen performans farkı oldukça düşük oluyor. SSD’ler de ise performans sorunu ortadan kalkarken çok daha kullanışlı bir işletim sistemine sahip olunmakta.

SSD Nedir? SSD Nasıl Kullanılır?

SSD’lerden yüksek performans alınabilmesi için tüm ayarların doğru yapılması gerekir. Örneğin bağlantılar doğru hazırlanmadığında ya da BİOS ayarları yapılandırılmadığın da SSD’lerden yüksek performans alınması mümkün olmayacaktır.

SSD satın almadan önce sisteminizin SSD’ye uyumlu olup olmadığını SiSoft Sandra Lite programı ile kontrol edebilirsiniz. Eğer uyumlu ve bir SSD sahibiyseniz SATA bağlantısı olarak AHCI tercih etmelisiniz. Fakat doğrudan AHCI ayarlaması yapmak mavi ekran hatasına neden olabilir. BU hatayı gidermek için Microsoft tarafından yayınlanan kb/922976 yamasını indirmelisiniz. Ayrıca bilgisayarınız daki eksiklikleri gidermek için tüm sürücü güncellemelerini yapmanızda yarar vardır.

SSD Yararları – Avantajları Nelerdir?

SSD çok daha hızlı başlangıç ve veri erişim imkanı sunmaktadır. Bunun dışında HDD’lere göre daha sessiz çalışan SSD’ler yazma ve okuma hızı açısından daha verimli çalışır.

SSD Nedir? Nasıl Kullanılır? Avantajları – Yararları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hızlı ve Güvenilir 5 Tarayıcı Teknolojinin Peşinden Çok Özel Takip ! Web Siteleri için Küçük Animasyonlar Abowman SiteMap İş Güvenliği Uzmanlığı Uygulama Raporu Apple’dan iCloud için Yeni Güvenlik Önlemleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır