Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Silinen Dosyaları Kurtarma

Ana Sayfa » Bilgisayar » Silinen Dosyaları Kurtarma
Silinen Dosyaları Kurtarma

Teknolojinin yaygın kullanımıyla, kişisel verilerimizi ve dökümanlarımızı  dolaplara kaldırdığımız kalın dosyalar yerine bilgisayarlarımızda ve cep telefonlarımızda saklamaya başladık.Artık sanal veriler yanlışlıkla silinmeyecek kadar önemli.Saatlerce uğraştığımız bir belge veya uygulama shift+delete tuşuyla bir hiç olabilir.Sizlere hatanızı telafi edebileceğiniz veya geriye dönüş sağlayabileceğiniz birkaç  tavsiyemiz olacak.

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır ? Mantığı

Verilerin bilgisayar ortamında arayüzden silinmiş olması bunun harddisk (hafıza)’den silindiği anlamına gelmez.Silinen dosyaları kurtarmanın yolu harddisk’in detaylı irdelenip geri arayüze yansıtılması işleminden ibarettir.Eğer harddisk üzerinde eski verilerimiz üzerine yeni veriler eklersek ve harddiskin dolmasını sağlarsak geri dönüşümü olmayabilir.

Dosyaları kurtartma kapsamında kullanabileceğimiz ücretli ve ücretsiz uygulamalar var.Kurtarmak istediğimiz verinin cinsine ve uzantısına göre performans değişebilir.

Dosya Kurtarma Programları

1.Recuva: En yaygın kullanım alanına sahip,yüksek performanslı ücretsiz programımız.Türkçe dil desteğine sahip kurtarma programında ücretsiz paket özellikleri tabiki kısıtlı. https://www.piriform.com/recuva adresinden güvenli olarak indirebilirsiniz.

2.R-Studio: Windows dışında diğer işletim sistemlerinde de çalışabilen ücretsiz sürüme sahip programımız sıkıştırılmış ve şifrelenmiş dosyaları kurtarmak için birebir. http://www.r-studio.com/ üzerinden tüm işletim sistemleri için indirme seçeneklerini bulabilirsiniz.

3.PhotoRec:İsminden yalnızca fotoğraf için kullanılabileceğini düşünebilirsiniz fakat her türlü verinizi ücretsiz olarak kurtarabilirsiniz.Tek dikkat etmeniz gereken kurtarılan dosyalara yeniden isim verildiğini bilmeniz.

Ayrıca paradan daha değerli verilere sahipseniz ve sağlıklı bir şekilde verilerinizin kurtarılmasını istiyorsanız veri kurtarma merkezlerine başvurabilirsiniz.En yakın veri kurtarma merkezi için arama motorlarından adres alınız ve yüzyüze kurumsal firma ile iletişim kurunuz.

Android Telefonlarda Dosyaları Kurtarmak

Cihazınızın formatlanmış olması ve dosyaların silinmiş olması hiçbirşeyi değiştirmez.SMS,fotoğraf,müzik ve videolar için kullanabileceğiniz 7-DATA Android Recovery ile anılarınıza sahip çıkacaksınız.

android-dosya-kurtarma

JPG, GIF, PNG, TIFF, PSD, AVI, MP4, MP3, WAV ve WMA uzantılı dosyaları bulmayı destekleyen uygulamayı kullanmak basit ve ücretsiz.Uygulama üzerinde kısıtlama bulunmamakta.E-maillerinize kadar geri döndürmeye yönelik tarama yapar.

 

 

Silinen Dosyaları Kurtarma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

F35 Türkiyede Yapılabilir. WordPress Sürümünü Saklamak veya Farklı göstermek Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme 2013 – 2014 Yılının En İlginç Buluşları İlk Bilim Kadınları Emniyet Kemerinin Önemini Anlatan Afişler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır