Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?
Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?

Pek çok bilgisayar kullanıcısının zaman, zaman karşılaştığı bir sorun olan kaybolan dosyalar çeşitli şekillerde geri getirilebilmekte ya da kurtarılmaktadır. Özellikle dikkatsizce silinen dosyalar ve resimler bu yollarla geri getirilebilir.

silinen dosyaları geri getirme

Bu yazımızda kaybolan dosyalar nasıl kurtarılır, silinen dosyaları geri getirme, silinin dosyalar nasıl kurtarılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Zaman, zaman karşılaştığımız sorunlardan birisi olan silinen dosyaları birkaç farklı yol ile geri getirmek mümkündür. Fakat bu dosyaların geri getirilebilmesi ya da en az hasarla kurtarılabilmesi için silindikten sonra harddisk üzerine veri yazılmaması gerekir. İşte bu yüzden silinen dosyaları farkettiğiniz de mümkün olduğunca bilgisayarınızı kullanmamalısınız.

Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

İlk olarak dosyalarınızın geri dönüşüm kutusunda olup olmadığını kontrol edin. Kalıcı olarak silmediğiniz dosyalar Windows tarafından geri dönüşüm kutusunda bekletilmektedir. İkinci bir adım ise alınan yedeklerdir. Eğer düzenli olarak bilgisayarınızı yedekliyorsanız silinen dosyaları geri kurtarma şansınız yüksektir.

Bir diğer seçenek ise verilerin halen silinmemiş olmasıdır. Windows işletim sistemini kullanan kullanıcılar için silinen dosyalardan sonra işlem yapılmaması durumunda herhangi bir veri yazma işlemi gerçekleştirilmez. Bu kapsamda dosyalarınızı geri getirebileceğiniz Recuva Portable isimli program çok önemli bir sorunu gidermektedir.

Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olan program, silinen dosyaların büyük oranda geri getirilmesine yardımcı oluyor. Eğer bu seçenekte işinize yaramaz ise daha profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Klimalı Klavye Serinletiyor. Kaybolan ya da Çalınan Telefon Nasıl Bulunur? Html Türk Bayrağı Kodları Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır? Windows’u Baştan Sona Değiştirin – Kişiselleştirme Rehberi 2020 Dünyanın En Çok Kazanan Telefon Üreticileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır