Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı

Ana Sayfa » İnternet » Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı
Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı

Web yayıncıları için önemli bir konu olan ve büyük şirketler tarafından uzman kadrolar ile uygulanan seo çalışamalarında pazarlama, google yazarlığı ve sosyal medyanın önemi giderek artıyor. Seo’da başarının üç önemli anahtarı olarak adlandırdığımız bazı konuları sizlere aktaracağız.

Aşağıda seo nasıl yapılır, arama motoru optimizasyonu, seo’da nasıl başarılı olunur gibi konular hakkında bazı öneriler bulabilirsiniz.

arama motoru optimizasyonu

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da SEO konusunda yapılan çalışmalar güncelliğini korumaya devam ediyor. Google, arama motoru üzerinden ziyaretçilerine, hedeflenen içeriğe ulaşma konusunda önemli çalışmalar yaparken, web siteleri de ziyaretçileri ve Google için SEO ile web sitelerinde optimizasyonlar gerçekleştiriyor.

Aşağıda web siteleri için SEO konusunda üç önemli anahtar hakkında bazı bilgiler bulabilirsiniz. Bu bilgiler hemen, her dönem güncelliğini korumaya devam etse de algoritma ve güncellemeler ile geçerliliğini yitirebilir ya da artırabilir.

SEO’da Başarılı Olmanın Üç Önemli Anahtarı

SEO’da elde edilecek başarıda yine pek çok seo uzmanında söylediği gibi içerik pazarlama çalışmaları bir adım öne çıkıyor. Bir çöplük halini alan arama sonuçları nedeniyle hem şirketler, hem Google hem de kullanıcılar büyük sıkıntı yaşıyor. Bu anlamda kaliteli bir içeriği önemi eskisine oranla çok daha ön plana çıkmış durumda.

Web siteleri ve sahipleri için onlarca içerik geliştirmek yerine yalnızca bir tane ve verimli içerik sunmak çok daha yararlı olacaktır. Ayrıca Google üzerinde hedef odaklı kelime çalışması yapmak da ziyaretçiler açısından faydalı sonuçlar sunacaktır.

Google Yazarlığına Olan İlgi Artıyor

2014 yılı ve hemen öncesinde Google tarafından hayata geçirilen bu çalışmada kaliteli içeriğin bir adım daha önce çıkarılması amaçlanıyor. Bloglara karşı büyük bir ilgisi bulunan şirketin kaliteli içeriklere blog ve yazarlar aracılığıyla ulaşmak için arama motoru üzerinde yazarlık bağlantıları sunduğunu görebiliyoruz.

Yapılan bu çalışma ile yazarlar arasında ki rekabet artırılırken kaliteli içerik sayısı da artmaya başladı. Bu anlamda web siteniz üzerinden sunduğunuz içerikleri Google üzerinde arama sonuçlarında kendi yazar hesabınızın bulunduğu bir link ile sergileyebilirsiniz.

Sosyal Medya Her Zamankinden Daha Önemli

Son 4 – 5 yılda sosyal medya üzerinde artan kullanıcı kitlesi, yalnızca web sitelerini değil büyük şirketleri de ilgilendirmeye başladı. Tv ve yazılı medya üzerinde olan pek çok aktivite ve reklam çalışması artık sosyal medya üzerinden yürütülüyor.

SEO konusunda da önemli bir avantaj sağlayan sosyal medyanın doğru ve spam olmayacak şekilde kullanılması yararlı olacaktır.

Seo’da Başarının Üç Önemli Anahtarı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Laptop Ses Seviyesini Artırmak Cep Telefonlarının Zararları ve İnsanlara Etkileri E-mail adresinizi Simge [ Resim ] Haline Getirmek 3 Boyutlu Yazıcılar ve Fiyatları Domainin Who is Geçmişini Bulmak Sıkıştırılmış Dosyaları Programsız Online Açmak

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır