Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Selfie Nedir? Selfie Nasıl Çekilir, Nerelerde Paylaşılır

Ana Sayfa » İnternet » Selfie Nedir? Selfie Nasıl Çekilir, Nerelerde Paylaşılır
Selfie Nedir? Selfie Nasıl Çekilir, Nerelerde Paylaşılır

Son günlerde büyüyen bir çılgınlık haline gelen Selfie yalnızca internet ortamında değil aynı zaman da kurumlarda da bazı arayışların ortaya çıkmasına neden oldu. İlk olarak Türk Dil Kurumu Selfie sözcüğüne Türkçe karşılık aradığını duyururken, büyüyen çılgınlıkla birlkte yalnızca resim çekme dışında farklı eklemeler de fotoğraflarda yer almaya başladı.

selfie fotoğraf

Bu yazımızda selfie nedir, selfie nasıl çekilir, selfie nerelerde paylaşılır gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir çılgınlık haline gelen selfie, tek ya da grup halinde fotoğraf makinesi, cep telefonu ya da web cam ile resimlerin çekilmesi ve sosyal ağlarda yayınlanması anlamına geliyor. Türkçe karşılık olarak çek getir, çek gönder gibi öneriler sunulan selfie çılgınlığını ilk olarak Oscar töreninde ünlü simaların başlattığını söyleyebiliriz.

Temel de grup halinde çeşitli mimiklerle fotoğrafların çekilmesi ve paylaşılması esasına dahanan selfie, bugün yemek, spor hatta özel hayatta bile farklı şekillerde kullanılabilmekte. Pek çok uzman selfie çılgınlığını psikolojik bir rahatsızlık olarak adlandırsa da başta sosyal ağlar olmak üzere pek çok yerde bu tarz fotoğrafları görebilirsiniz.

Selfie çekimi ve paylaşımı için fotoğraf çekme özelliği olan herhangi bir araçlar, grup ya da tek başınıza fotoğraf çekebilir ve bunu Facebook, Twitter, Tumblr gibi sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz. Sizde bu çılgınlığa katılmak istiyorsanız farklı fikirler ile selfie çekim alanını genişletebilirsiniz.

Selfie Nedir? Selfie Nasıl Çekilir, Nerelerde Paylaşılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Robotlarda Görme ve Dokunma Duyularını Birleştiren Teknoloji Veritabanı Normalizasyonu 1NF 2NF 3NF Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası Betonun Donmasında Gerçekleşen Kimyasal Reaksiyonlar Samsung’dan Diğer KOBİ’lerin Gelişimi İçin Özel Kampanyalar En ünlü Türk bilim adamları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır