Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Seagate GoFlex 3 TB Depolama Alanıyla Geliyor – İnceleme

Ana Sayfa » Bilgisayar » Seagate GoFlex 3 TB Depolama Alanıyla Geliyor – İnceleme
Seagate GoFlex 3 TB Depolama Alanıyla Geliyor – İnceleme

Teknoloji ilerledikçe gelişen pek çok araç gibi depolama birimleri de gelişmeye devam ediyor. Özellikle yazılımların, videoların ya da diğer dosyaların kalitelerine göre artan boyutları daha büyük depolama birimleri ihtiyacını doğuruyor. Bu yazımızda Seagate tarafından geliştirilen GoFlex 3 TB depolama birimi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

seagate goflex 3tb

Seagate GoFlex 3 TB Depolama Birimi

Seagate ev kullanıcıları için geliştirmiş olduğu GoFlex 3 TB modeli ile pek çok cihaza uyumlu veri depolama şansı sunuyor. Diğer harici disklerden daha büyük bir yapıya sahip olan GoFlex, depolama birimi açısından diğerleriyle aynı özellikleri sunmakta.

Seagate GoFlex Home 3 TB ile dock ve depolama alanı iki ayrı parça olarak gelmekte. Dock alanı depolama birimine bağlandığında ilk olarak SATA ve güç bağlantıları görünüyor. Bu özelliği ile Seagate yalnızca harici birim olarak değil bilgisayara da bağlanabilen bir diski bizlere sunuyor.

Cihazın arka kısmına ise ethernet, USB ve güç tuşu bulunmakta. Oldukça kolay bir kuruluma sahip olan cihazda modem de yer alan bir porta bağlantıyı takmanız ve cihazı elektriğe bağlamanız yeterli. Sonra ki aşama da ise yine kutusunda yer alan yazılımı, cihazın kullanılması düşünülen her bilgisayara kurmanız gerekmekte. Kurulum işleminden sonra ise gerekli tüm ayarlamaları yazılım üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ürün Puanlaması

Cihaz, ev kullanıcıları için büyük bir veri alanıyla birlikte oldukça kolay kullanım seçenekleri sunuyor. Ayrıca diğer pek çok depolama biriminin aksine düz bir zemin üzerinde kullanılması durumunda cihazdan herhangi bir ses de gelmemekte.

Fiyat – Performans açısından ise 350 – 500 TL aralığında satılıyor olması cihazın en büyük dezavantajı gibi görünüyor. Cihaz, kullanım seçenekleri, kurulum kolaylığı ve veri alanı sayesinde on üzerinden 8.5 puanı hak etmekte.

 

Seagate GoFlex 3 TB Depolama Alanıyla Geliyor – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

AMD 8 Çekirdekli İşlemciler ve Özellikleri Huawei B199 ve Şaşırtıcı Özellikleri Sohbet Bilgisayarın Yavaşlama Nedenleri Kimyasal Silah Olarak Bilinen Gazlar ve Etkileri Türk Uçağı Hürkuş Tai Tarafından Bitirilmek Üzere

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır