Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Satürn’ün Uydusunda Dev Okyanus İzleri

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Satürn’ün Uydusunda Dev Okyanus İzleri
Satürn’ün Uydusunda Dev Okyanus İzleri

İnsanlık, yüzyıllardır Dünya dışı gezegenlerde yaşamın izlerini arıyor. Öyle ki bu alanda önemli çalışmalar yürüten NASA, başta Mars olmak üzere diğer gezegenlerde yaşama olanak tanıyabilecek herhangi bir iz için onlarca çalışma yürütüyor.

satürn uydusunda buz izleri

Bu yazımızda Satürn’de su izleri, Satürn uydusunda okyanus izi, Satürn uygusunda buz izleri gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

NASA tarafından yapılan açıklamada Satürn’ün uygularından birisi olan Mimas’ın yüzeyinin altında dev bir okyanus olabileceği söylendi. Bugüne kadar keşfedilen 47 doğal uyduya sahip olan Satürn’ün uydularına yönelik bilimsel çalışmalar, NASA’nın Cassini ismi verilen uzay aracı tarafından gerçekleştiriliyor.

NASA tarafından yapılan açıklamada uzay aracı Cassini’den elde edilen raporlara göre Mimas’ın, Satürn yörüngesinde seyrederken sallandığı belirtildi. Bilim insanlarına göre bu uydunun futbol topu benzeri bir donmuş çekirdeğe ya da dev bir okyanusa sahip olabileceği belirtilirken Mimas’ın 396 km’lik çap ile güneş sisteminin en büyük 20’inci uydusu olduğu vurgulandı. Bilim insanlarına göre yüzyıllardır süre gelen, uzayda yaşam arayışı için bu uyduda su bulunması ihtimali heyecanla karşılanırken, araştırmaların elde edilen raporlar doğrultusunda devam ettiği vurgulandı.

Satürn’ün Uydusunda Dev Okyanus İzleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cep Telefonları Artık Türkçe Karakterli Reklamsız Gizli Detaylı Site Sayaçları İlkOkul 3.Sınıflara sorulan Bir Soru En Çok Kazanan Futbolcular Instagram Videoları Nasıl İndirilir? Search Engine Optimisation– SEO

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır