Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sandbox Tehlikesi

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Sandbox Tehlikesi
Sandbox Tehlikesi

Bugünlerde sandboxdan korkmaya başladım. Nedense korkusu üzerimde. Hit gelmez, birşey gelmez nolcak ozaman. Asıl sandbox çalıntı yapan bloglara yapılmalı kanımca. Sandbox’un doğruluğu kanıtlanmamış ama çok konuşuluyor bu konu hakkında :D Herkesin dilinde sandboxa düştüm,düşüyorum tutun beni 🙂 Ne yalan söyleyelim bizde düşmekten korkuyoruz.

Peki Sandbox nedir ?

Google Sandbox Google tarafından yeni web sitelerine uygulandığı düşünülen bir çeşit filtreleme sistemidir. Bu filtrelemenin bir sonucu olarak söz konusu site, içeriğindeki en önemli anahtar kelimeler için yapılan aramalarda dahi, sonuçlarda gerilerde kalır. Bir site çok iyi bir içeriğe, iyi bir PageRank’a ve siteye diğer sitelerden yönlendirilmiş birçok bağlantıya sahip olsa bile Sandbox da kalabilir.

Google, site içeriklerinin ve arama sonuçlarının değerlendirilmesi için kullandığı algoritmalar hakkında detaylı bilgi vermediği için Sandbox denen şeyin nasıl çalıştığı (ya da gerçekte var olup olmadığı) hakkında da resmi bir bilgi yok. Ama sistemin yeni web siteleri için bir deneme süresi gibi çalıştığı düşünülmektedir. Bunun amacı spam oluşturarak üst sıralara tırmanmaya çalışan sitelere engel olmak ve sonuçların tutarlılığını korumaktır. Tahmin edersiniz ki eğer siteniz Google tarafından yasaklanmışsa içeriğini yeni bir alan adına kaydırmanız çok da uzun sürmez. Aynı gün içinde alınmış bir alan adı altında birden bire oluşturulmuş yüzlerce sayfalık içerik ve para karşılığı kolaylıkla elde edilebilen yönlendirilirmiş bağlantılar da dolaysı ile Google tarafından güvenilir olarak kabul edilmemektedir.

Google tarafından arama sonuçları değerlendirilirken önemli kriterlerden birisinin de içeriğin web üzerindeki yaşı olduğu düşünülünce bu tür bir filtreleme yapıyor olmaları şaşırtıcı değildir. Sandboxda kalma süresinin 3 ay ile 6 ay arasında değiştiğisöylentiler arasında

İyice Korkmaya başladım vallaha

Sandbox Tehlikesi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nakliyat Firması Arayışlarım Güneş Enerjisi İle Elektrik Üretimi İnternetten Yemek Tarifi Kablosuz Hayat Ne Kadar rahat 2013 – 2014 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümre Toplantı Tutanağı İnternet Kullanımında Kadın ve Erkeğin Farklılıkları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır