Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Samsung’un Düşüş Serüveni

Ana Sayfa » Cep Telefonu » Samsung’un Düşüş Serüveni
Samsung’un Düşüş Serüveni

Mobil teknoloji pazarının Apple ile birlikte lider markası pozisyonunda olan Güney Kore’li firma Samsung, Note 7 cihazlarda yaşanan büyük skandal sonrasında piyasalarda düşüşe geçti.

Note 7 cihazlarda bulunan aşırı ısınma sorunu, bu cihazların birden bire patlamasına neden oluyordu. Dünyanın dört bir yanından gelen patlama haberleri Samsung için soğuk bir duş etkisi yaratmıştı. Samsung Note 7 üretimini durdurarak, kullanıcılara bu cihazları kullanmamaları gerektiğini söylendi. Değişim için geri alınan cihazların, değiştirildikten sonra yine patlama yaşamaları sonucu bir başka skandal daha yaşanmış oldu. Havacılık idareleri ise bu cihazların uçaklara sokulmaması gerektiğini belirten bir açıklama yapmıştı.

samsung-galaxy-tab-3

Yaşanan bütün olumsuz gelişmelere karşın Samsung hala en çok akıllı telefon satan marka konumunda yer alıyor. 2016’nın üçüncü çeyrek dönemi Samsung için felaket olarak nitelendirildi. Şirket %14.2 kayıp yaşayarak, faaliyetlerine başladığı ilk dönemden bu yana en kötü dönemini geçirmiş oldu. Bu rakam, 2014 yılında meydana gelen %12.3’lük zararın daha üstünde yer alıyor.

Apple’ın bu fiyasko karşısında bir atağa geçerek, Samsung’a büyük bir darbe vurabileceği iddia ediliyordu. Ancak Apple bu atılımı gerçekleştiremedi. Iphone satışlarında yaşanan %6’lık kayıp, Apple’ın bu fırsatı kaçırdığını ispatlıyor. Iphone 7 markasının kullanıcı tarafından beklenen ilgiyi görmemesi, büyük fırsatın neden kaçtığı sorusunu yanıtlamış oluyor. Samsung’un düşüşünden en fazla yararlanan markalar ise, tasarım özelliklerini geliştiren Huawei ve Oppo oldu.

Samsung’un Düşüş Serüveni - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin Özel Ferroli Kombi Servis İstanbul Msn Virusünden Nasıl Korunurum ve Temizlerim ? Kolay Yöntemler Stephen Hawking’den Uzaylılara 100 Milyon Dolar nokLa n99 (made in prc)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır