Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sadece 120 Saniyede Şarj Olan Batarya

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Sadece 120 Saniyede Şarj Olan Batarya
Sadece 120 Saniyede Şarj Olan Batarya

Sahip olduğumuz teknoloji bize gelişmiş pek çok ürünü bir arada sunsa da bugün başta telefonlar olmak üzere tabletler ve bilgisayarlarda en sık karşılaşılan sorun yetersiz batarya ömrüdür. Uzun sürede şarj olan ve kullanıma bağlı olarak hızla tükenen şarj sorunu artık ortadan kalkıyor.

hızlı şarj olan pil

Bu yazımızda hızlı şarj olan batarya, hızlı batarya şarj etme, iki dakikada şarj olan batarya gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Hali hazırda pek çok teknolojik araçta kullanmış olduğumuz piller geliştirilen yeni uygulamalar ile iki dakika gibi kısa bir süre içerisinde şarj olma imkanı tanıyor. Singapurlu araştırmacılar tarafından geliştirilen yeni teknoloji iki dakika içerisinde %70’e varan oranlarda şarj olma imkanı tanımakta. Lityum – iyon alt yapısına sahip olan bu piller pek çok insan için yeni bir umut olarak görülüyor. Üstelik baştan yeni bir pil yaratmadan geliştirilen bu teknoloji mevcut pil alt yapısı kullanılarak üretildi.

Yeniden geliştirilen mevcut pillerden birisi olan bu üründe, nano teknolojinin kullanıldığı, anotta yer alan geleneksel grafit yerine oldukça düşük maliyete sahip titanyum dioksit jel yer alıyor. Bu bileşimin nano yapıya çevrilmesi ile hız kazanan şarj süresi, lityum iyon pillerin 20 kat daha hızlı şarj olmasını sağlıyor. Ayrıca yine bu piller benzerlerine oranla ortalama 20 kat daha uzun ömürlü olarak lanse ediliyor. Henüz tüketiciye sunulmasa da yakın bir dönemde bu pillerin piyasa da olması bekleniyor.

Sadece 120 Saniyede Şarj Olan Batarya - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

xxx78622 Ocak 2017

Telelefon şarj sorununu çözseler iyi olur. 2 saat şarjla 12 saat zor idare ediyorum.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Cep Telefonu Zararlı Yazılımlar Akıllı Ürünlerde Son Durak, Akıll Gözlük Blog ile Web Sitelerinin Genel Farkları E-mail adresinizi Simge [ Resim ] Haline Getirmek 2020 Yılında Playstation Store’da En Çok Satan Oyunlar Android Cihazlarda Verileri Nasıl Koruyabiliriz?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır