Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın

Ana Sayfa » Bilgisayar » Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın
Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın

Bilgisayar kullanıcılarının ortak sorunlarından biriside sabit diskin dolması ve sorunun klasik yöntemlerle çözülememesidir. Bugün 1 TB’lik disklerin dahi kolayca dolduğunu düşünürsek, uyarı sinyalleri veren bir diskin çeşitli programlar yardımıyla temizlenmesi gerekir.

Bu yazımızda sabit disk nasıl temizlenir, sabit disk temizleme yolları, xinorbis nedir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

harddisk analiz programı

Bilgisayar kullanıcıları genellikle sabit diskin hızla dolmasından ve kolaylıkla boşaltılamamasından şikayetçi olmaktadır. Ağzına kadar dolmuş bir diski Program Ekle / Kaldır sekmesini kullanarak yeteri kadar boşaltamamanız ya da yeterli alanı açamamanız durumunda basit birkaç adım ile temizleyebilirsiniz.

Xinorbis ile Gereksiz Yazılımlardan Kurtulun

Sıklıkla kullandığınız müzikler, video dosyaları ve diğer ofis dosyaları dışında gereksiz pek çok yazılımı Xinorbis ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Xinorbis, program ekle / kaldır sekmesinde yapabileceğiniz tüm işlemler dışında daha önce kaldırmış olduğunuz yazılımlardan kalan artık dosyaları da temizlemenize yardımcı olmaktadır.

Xinorbis 7 MB’lik bir boyuta sahip olmasına rağmen, oldukça hızlı bir şekilde pek çok işlemi yerine getirebilmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra kurulum yapıp uygulamayı açın. Açılış ekranında Scan a Drive Folder butonuna basın ve dilediğiniz klasör ya da sürücüyü analiz edin. Analiz sonucunda size sunulan rapora göre diskinizde yer kaplayan tüm dosyalar bir grafik ile gösterilecek ve dilediğiniz dosyayı temizleyebileceksiniz.

Uygulama ile yalnızca gereksiz dosyaları değil aynı zamanda yararlı gibi görünen pek çok formatı da görüntüleyip temizleyebilirsiniz.

Sabit Disk Nasıl Temizlenir? Xinorbis ile Diskinizde Yer Açın - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uçağa Binmeden Önce Yenilmemesi Gereken Besinler Sayfa eBGBM Nedir Chevrolet Camaro ve Resimleri İlk Scuba Diving ( Dalış ) Öncesi Merak Edilenler Soğan neden ağlatır ? 2013 Yılı En Çok Satan Telefonlar ve Fiyatları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır