Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Robotistan’a Meraklı Yolculuk

Ana Sayfa » Teknoloji ve Tasarım » Robotistan’a Meraklı Yolculuk
Robotistan’a  Meraklı Yolculuk

Mekanik sistemler üzerinde bilgisayar algoritması kullanarak yön verdiğimiz ürünlere robot diyebiliriz.Teknoloji ve tasarımı bir araya getiren en net örnek, şüphesiz robot teknolojisidir.Özellikle günümüzde  drone savaşları ve internette sıkça karşılaştığımız robot dövüşlerini gördüğümüzde etkilenmemek mümkün değil.Neden bizim de kendi dünyamıza ait bir robotumuz olmasın?Üretmekten korkma.

Sahip olduğunuz ilgiyi harekete geçirecek birkaç önerimiz var;

Robotun dilinden konuşalım!

İyi bir maker (üreten) olmanın altın kuralı onların dilinden konuşmaktır.Robotlar, Robotscript, ARAC, AML, RoboML, NQC (Not Quite C), Onika, REXX, Behavior Language (Davranış Dili) gibi birçok dili konuşabiliyor.Aman gözümüz korkmasın bize yardımcı olacak Arduino ve Raspberry Pi adında açık kaynak kodlu bir mikrodenetleyici kartımız var. Daha önceden yüklenmiş mini yazılım ile robotik ve elektronik uygulamalarınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.Arduino da kullanılan programlama dili basittir.

Sizi görsel anlatımları ve birçok örneği ile hepsi bir arada diyebileceğimiz bir robotlar ülkesine  gezintiye çıkaralım. Robotistan.com ile aynı kart üzerinde uygulayabileceğiniz birçok örnek uygulamaya ulaşabilirsiniz.

robotistan

Blog kısmı robot yapımında kullanabileceğiniz tüm eğitici yazı ve videolar

Maker market kısmı ihtiyacınız olan elektronik kartlar, sensörler, motorlar,aklınıza gelebilecek mekanik aksamlar

Projeler kısmı size yol gösterebilecek , ufkunuza yelken açacak örnek uygulamalar ile dolu.

kendindroneyap

Kendi emeklerinizle robot yapmak için  ihtiyacınız olan tüm malzemeler kit olarak sizlere sunuluyor.Resimdekiler uçmaya hazır dronenun parçaları ve  malzemeleri.Ayrıca satın aldıktan sonra size teknik olarak yardım edecek bir ekipleri bile var ! Sizi de bir maker olarak aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

 

Robotistan’a Meraklı Yolculuk - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Böcekler Orduda Kullanılacak ! Biyolojik Savaş KaraKutunun Tarihi ve Kullanım Alanları Antalya’da Jaws Görüldü Nano Teknoloji Kullanım Alanları Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası Hava Kuvvetlerine 12 Adet TURNA Teslimi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır