Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

RealSense; Duygularınızı Anlayan Bilgisayar

Ana Sayfa » Bilgisayar » RealSense; Duygularınızı Anlayan Bilgisayar
RealSense; Duygularınızı Anlayan Bilgisayar

Şimdiye kadar hepimiz çevremizdeki yakınlarımızın ve arkadaşlarımızın yüzümüze bakarak duygularımızı anlamasını istemişizdir. Peki ya bunu bir bilgisayarın yaptığını söylesek? Evet, yanlış duymadınız, İntel insanların duygularını anlayabilecek bir bilgisayar tasarlamayı planlıyor. Eğer olursa benzersiz bir teknoloji yeniliğine imza atmış olacak. Bu bilgisayarın adı; RealSense.
Günümüzde birçok şirket 3 boyut teknolojisi üzerine çalışıyor. Eğer bu bilgisayar da başarılı olabilirse, bilgisayar yüzünüze bakarak en temel duygularınızı anlayabilecek. Sinirli, heyecanlı, üzgün mutlu olduğunuzu bilgisayarınız bilecek.

anıları-silmek
RealSense ilk bakılmış olduğunda Xbox Kinect’e benzerliğiyle ön plana çıksa da çok farklı bir işleyiş sistemine sahip. Kinect, sadece fiziksel vücut hareketlerini algılarken, RealSense insanların yüzünde ki mimik ve hatlardan duygularını tahmin etmeyi amaçlıyor. Bunu sağlayan şey ise, bilgisayarın üzerinde ki 3 boyutlu kamera teknolojisi sayesinde, karşısındakinin vücut dilini ve davranışlarını analiz ediyor. Karşısındakinin yanaklarını, yüz hatlarını, dudaklarını, gözlerini vs. inceleyerek, o anda ki duyguları ve ruh halini tahmin etmeye çalışacak. Yakında bizimle dertleşen ve tavsiye veren bilgisayar arkadaşlarımız olabilir.

RealSense; Duygularınızı Anlayan Bilgisayar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee Kablosuz İnternet Kullanımında Bunlara Dikkat Edin Özel Ferroli Kombi Servis İstanbul Msn Virusünden Nasıl Korunurum ve Temizlerim ? Kolay Yöntemler Stephen Hawking’den Uzaylılara 100 Milyon Dolar nokLa n99 (made in prc)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır