Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

RAM Nasıl Hızlandırılır – Öneri

Ana Sayfa » Makalelerimiz » RAM Nasıl Hızlandırılır – Öneri
RAM Nasıl Hızlandırılır – Öneri

Bilgisayar kullanıcıları tarafından sıklıkla yavaşlama ve kasma gibi sorunlar dile getirilmekte ve şikayetçi olunmaktadır. Bir bilgisayarda hız konusunda en önemli donanımlardan birisi olan RAM’ler hakkında yeteri kadar bilgi sahibi misiniz?

ram hızlandırma yöntemleri

Bu yazımızda ram nasıl hızlandırılır, ram hızı artırma yolları, ram hızlandırma yöntemleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bilgisayarlarında Ram kaynaklı hız sorunu yaşayan kullanıcılara özel hazırladığımız bu yazıda ram ve dolaylı olarak bilgisayar hızını artırmanın bazı basit yollarını bulabilirsiniz.

Ram Nasıl Hızlandırılır?

Microsoft tarafından Windows Vista ile birlikte sunulmaya başlanan ReadyBoost özelliği Ram’le ilgili işlemlerin çok daha kolay ve hızlı bir biçimde yapılmasını sağlamaktadır. USB bellekler aracılığıyla RAM’e sağlanan destek ile donanımın yükü bir anlamda azaltılabiliyor. Bilgisayara takmış olduğunuz USB belleğe sağ tıkladıktan sonra Readyboost sekmesine tıklayın ve özelliği aktifleştirerek kullanmak istediğiniz alanı tanımlayın.

Yine bir diğer adımda Görev Yöneticisi aracılığıyla RAM kullanımı yüksek olan uygulamaları kapatabilir ve özellikle sistem hatasına neden olmayacak uygulamaları sonlandırabilirsiniz. Kimi uygulamalar zaman, zaman belleği büyük oranda işgal ederek bilgisayarın yavaşlamasına neden olabilir. Ayrıca başlangıçta açılan uygulamalardan ihtiyacınız olmayanları sonlandırarak bilgisayarınızı daha hızlı hale getirebilirsiniz.

Son adıma ise her ne kadar klasik bir öneri olsa da yeni RAM takviyesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Günümüzde RAM fiyatlarının oldukça düşük seviyelerde olduğu düşünülürse Readyboost gibi kısa vadeli çözümler ile oyalanmadan RAM hızınızı artırabilirsiniz.

 

RAM Nasıl Hızlandırılır – Öneri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Messenger’in gizli mesajlaşma özelliği nasıl kullanılır? İzmir / Çiğli Uluslararası Hava Gösterileri Resimler & Video Dünyanın En Ucuz Arabası Tata 5000 YTL Config dosyalarını şifrelemek ve Htaccess güvenliği Laptop Pili Şarj Ömrü Nasıl Uzatılır? Salça bileşik midir karışım mıdır?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır