Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak?
PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak?

PS4 satışa sunulduğundan bu yana 6 yıl geçti. Sony’nin şu an kullanılan konsolu 2013 yılının ikinci yarısında çıkmıştı. PS4 ve Xbox One çıktıktan sonra 4K’nın hızla yaygınlaşması ile birlikte Sony bir ara konsol olan PS4 Pro’yu çıkarmak zorunda kaldı.

Daha önce böyle bir durum hiç yaşanmamıştı. Konsolların slim ya da ultra slim versiyonlarının çıktığı oldu. Fakat teknik donanım açısından farklı bir konsol aynı sene içerisinde hiç çıkmamıştı. 4K’nın yaygınlaşması ile birlikte Sony ve Microsoft bir ara konsol çıkarma kararı aldı.

PS4 Pro ve Xbox One güç olarak günümüz teknolojisine ayak uydurmayı başarsa da hala geçmişten izler taşımaktadır.

Oyun geliştiriciler genelde önceliklerini konsollardan yana kullanmaktadırlar. Bu nedenle satışa sunulan oyunlar günümüz teknolojisinden çok geride kalıyor. Geliştiriciler isterlerse PS4 ve Xbox One için mükemmel oyunlar çıkarabilir. Fakat bu durum satışlar açısından pek de iyi olmaz.

PS5 Ne Zaman Çıkıyor?

PS5’in 2020 yılında çıkacağı ile ilgili söylentiler var. Sony PS4 oyunu yerine artık PS5 oyunu geliştirmeye başladı. Fakat PS5 çıkış tarihi 2020’nin ikinci yarısına kalabilir. Yani çıkış Temmuz ayını bulabilir.

  • PS5’in şimdiki konsollara göre mükemmel bir güçte olacağı söylentileri dolaşıyor.
  • Verilen bilgilere göre PS5 kumandasının dokunmatik bir ekranı olacak.
  • Bu ekran oyun oynarken de aktif bir şekilde kullanılabilecek.

Sony2nin yeni nesil konsolu nasıl bir fiyata sahip olacak bu da merak konusu. Çok kısa bir süre önce PS5 ile ilgili bazı bilgiler sızdırıldı. Bu bilgilere göre PS5 fiyatı 500 dolar civarı olacak. Buna göre PS5 fiyatı beklenin üzerinde olacak gibi görünüyor. 500 dolarlık bir konsolun ülkemizdeki fiyatı da tahmini 5000 tl civarında olacak. Bu fiyatlar şu an ki kurlar üzerinden hesaplanmaktadır. PS5 çıkana kadar dolar ve Euro ne durumda olur bilemeyiz. Zamanı geldiğinde PS5’in ne kadara satılacağını göreceğiz.

Yeni kontrolcünün daha çok haptic feedback ile bildirimler sunacağı söylenmekte. Sony uzun yıllardır kullandığı mevcut sistemi değiştirdiğini de bilgiler arasına ekledi. Yeni kontrolcüde titreşim özelliği de olacak.  

PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Kimliklerimiz Ultrabook Nedir, Hangi Ultrabook Tercih Edilmelidir Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi TOR Browser Nasıl Kullanılır? Asansör Ne Zaman, Kim İçin İcat Edilmiştir – Asansörün Tarihçesi Selfie Nedir? Selfie Nasıl Çekilir, Nerelerde Paylaşılır

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır