Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Pluton’dan İlk Detaylar

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » Pluton’dan İlk Detaylar
Pluton’dan İlk Detaylar

30416035

NASA’nın yıllardır uğraştığı, 9 yıl önce gönderdiği uzay aracı bugün meyvelerini verecek. Bugün iniş yapan uzay aracı, yörüngeye yerleşirken birkaç fotoğraf çekti ve gözlemler yaptı.

New Horizons uzay aracı 5 Milyar Km sonunda en son gezegen olan Pluton’a ulaştı ve şunu belirtelim ki, Pluton bir uzay aracından 100 Kat daha hızlı hareket ediyor.

150612132351_pluto_new_horizons_624x351_nasa_nocredit

 

New Horizons’un yörüngeye inişinden sonra ilk gözlemleri, gezegenin kızıl olması ve üzerinde derin krater ve çatlaklar olması.

New Horizons, 9 yıl önce yapılmış bir uzay aracı olduğundan dolayı sinyaller biraz geç ve aynı zamanda eski komutlarıda içeriyor, NASA’nın artık o komutları kullanmadığı için bağzı komutlar aktarılamayacak.  New Horizons’dan gönderilen sinyaller ise yaklaşık 1 saat sonra dünya ya ulaşacak.

Pluton gezegeninin varlığını ilk ortaya koyan insan Clyde Tombaugh‘dı.

Pluton’dan İlk Detaylar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Android En iyi Fotoğraf Düzenleyici Uygulamalar Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak Bilim ve Teknolojiyi uygularken Göz önünde Bulundurulacak Esaslar Biyografi – Hayat Hikayesi  Tarzları ve Örnekleri Hosting ve Domain Alırken Dikkat ! Sabunun İcadı ve Tarihi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır