Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür?

Ana Sayfa » Bilgisayar » PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür?
PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür?

Word dosyalarını PDF dosyasına dönüştürmek son derece basit. Sadece Kaydet menüsünden doğru adımları izleyerek bu dosyaları PDF yapabiliyoruz ama aynı durum, tam tersi işlemde maalesef geçerli değil ve biraz daha karışık.

En basit çözüm, tabii ki PDF dosyasındaki yazıları kopyalayıp, boş Word dosyasına yapıştırmak ama bu basit olsa da, pek de ideal bir çözüm sayılmaz. Açık ara daha iyi olan seçenek ise Foxit Reader veya UniPDF gibi çeşitli aracı programlar kullanmak.

İlk önce Foxit Reader’ı indirin. Program ücretsiz ve son derece ufak bir yapıda. Asıl amacı PDF dosyalarını okumak olan Foxit Reader’ı açtıktan sonra, çevirmek istediğiniz PDF dosyasını içine atın. Programda PDF’leri Word formatına iki adımda çeviriyoruz ve bu inanılmaz derecede basit.

Önce PDF dosyasını yazı formatına (text), ardından da yazıdan Word formatına çevirmemiz gerekecek. Programda File sekmesine basın, oradan Save As’i seçin. Dosyayı nereye ve hangi isimle kaydetmek istediğinizi seçtikten sonra, *.txt yazı tipini de seçerek Save tuşuna basın.

Text formatı halinde kaydettikten sonra, dosyayı Word ile açın. Karşınıza PDF dosyasındaki tüm yazılar çıkacak. Yine de bazı ufak tefek karışıklıklar, ekstra kısımlar veya büyük harflerin eksikliği gibi sorunlar baş gösterebilir. Bu durumda Word dosyası üzerinde birkaç dakika değişiklik yapmanız gerekebilir.

Ardından dosyayı kaydedin ve artık PDF dosyanız Word’e dönüşmüş halde sizi bekliyor.

PDF Hızlı ve Ücretsiz Olarak Word’e Nasıl Dönüştürülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Hakan T.29 Ocak 2017

Kurumda çalıştığım için pdf leri excel ve word’e dönüştürmem gerekiyodu çok uğraşıyodum bu yöntem daha kolaymış saolun

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Elindeki Füzeler ve Nükleer Gücü Bilim ve Teknolojiyi uygularken Göz önünde Bulundurulacak Esaslar USB Bellek Şifreleme Programları Numara Taşıma,Taşınabilirliği Twitter’da Radikal Değişimler – İnceleme Gmail’de Spam Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır