Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Özgün İçerik Kaynakları

Ana Sayfa » Webmaster » Özgün İçerik Kaynakları
Özgün İçerik Kaynakları

Google’un yeni yapmış olduğu güncellemeyle alıntı içermeyen , farklı cümleler ve duygular ile ifade edilmiş özgün yazılar , arama optimizasyonu bakımından en önemli etken haline geldi.Yaşamda bilinenlerin internet alemine neredeyse tamamıyla taşındığı ve insanların bilgi paylaşımı için yarıştığı şu aşamada özgün içerik için ekstra zaman ve emek isteyen döneme girdik.Peki yeterli yazarın bulunmadığı bir sitede özgünlük ve güncelliği nasıl sağlayabiliriz ?

özgün-içerik

Özgün yazı yayımlamanız için birkaç seçenek ;

1. Youtube’daki bilimsel içerikli konferanslar ( Fiyat : Düşük  Zaman : Orta  Kalite : Orta )

Youtube üzerinden alanınıza uygun olarak arama yaparak konferanslara ulaşabilirsiniz.Özellikle yabancı diliniz mevcut ise konunun önemli görülen kısımlarını bir kağıda not alın ve ana hatlar üzerinden kendi düşüncelerinizi ifade edin.

2. Sayaç ile Arananların Analizi ( Fiyat : Düşük  Zaman : Orta Kalite : Size bağlı  )

Web sitenizde ziyaretçi çerezlerini detaylı olarak tutan bir sayacınız varsa gelen kelimeler üzerinden ve soru şeklindeki aramalardan özgün yazılar çıkarabilirsiniz.

3.Akademik kaynaklardan yararlanarak arşiv taraması ( Fiyat : Düşük  Zaman : Çok  Kalite : Yüksek )

En basit örneğiyle ( http://scholar.google.com.tr ) adresine girin ve anahtar kelimeyle arama yapın.Karşınıza çıkan yüzlerce seçeneğin farklı yanlarını kullanarak özgün bir içerik oluşturabilirsiniz.

YÖK – Ulusal Tez Merkezi’de az kişi tarafından erişim sağlanmış farklı konulardaki tezlere ulaşabilirsiniz.Yabancı dilinize güveniyorsanız  dissertation.com sizin işinizi görür.

3.Editör tutmak veya makale satın almak ( Fiyat : Yüksek   Zaman : Az  Kalite : Belirsiz )

Eğer ücretini ödeyecek seviyedeyseniz bazı makale satış portalları üzerinden özgün yazılar satın alabilirsiniz.Webmaster siteleri üzerinden rahatlıkla yapacağınız bu alışverişte ise içeriğin kalitesi alacağınız editörün konuya hakim olmasına ve dili nasıl kullandığına bağlı.Ayrıca aylık ve yıllık olarak editör tutabilirsiniz.Kelime sayısına göre ücretlendirilen makalelerde yazarın ilgi alanları ve yaşı çok önemli.

 

Özgün İçerik Kaynakları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır Msn Virusünden Nasıl Korunurum ve Temizlerim ? Kolay Yöntemler iWatch Nedir, Özellikleri Nelerdir? Ucakbiletial.org Kırklareli uçak bileti almak için Gelecekteki Muhtemel icatlar Adsl Kota’nın Aşmasının nedenleri ve Çözümleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır