Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Örümcek Gemi – WAM-V ( Wave Adaptive Modular Vessel )

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Örümcek Gemi – WAM-V ( Wave Adaptive Modular Vessel )
Örümcek Gemi – WAM-V ( Wave Adaptive Modular Vessel )

İşte Muhteşem Örümcek gemi Wave Adaptive Modular Vessel kısa adıyla WAM-V, 12 kişilik taşıma kapasitesi ve 8046 km mesafe alabilme özelliklerine sahip bir dev gemi . İki büyük şişirilebilir tüp üzerine kurulu sistemi ve bu büyük örümcek gemiyi 2 insan rahatlıkla kullanabiliyor, örümcek şekli tasarlanmış ve 30m 48 cm uzunluğunda.

Proteus adı verilen ve dizel yakıtla çalıştırılan bu sistem tüm benzerlerinden düşük yakıt tüketimi imkanı veriyor. Amerikan Deniz Kuvvetleri Geliştirme Ekibi tarafından tasarlanan ve 12 kişi taşıma kapasiteli aracın gelecekte lüks geziler, dalma araçları ve yolcu taşımacılığı için kullanılacak en iyi sistem olduğu söyleniyor.

Proteus gibi olan ama 50 kişi taşıma kapasitesi olacak olan araçların da üretimine başlanmış bile. WAM-V sisteminin, denizcilikte çığır açacak bir gelişme olduğunu vurgulayan araştırma ekibi, esnekliği ve ergonomisi nedeniyle son derece kullanışlı olan bu aracın açık denizlerde de rahatlıkla kullanıbileceğini söylüyorlar.

Proteus’un Şişirilebilir tüpleri sayesinde su üzerinde içindekileri rahatsız etmeyecek bir sistemi var . Botun ana yapısı, titanyum ve alüminyumdan inşa edilmiş ve eklemleri ikiz gövdelere yaylar ve amortisörlerle beraber bağlanmış.

2000 galon yakıt yüklü haliyle 12 ton çeken örümcek araç için tasarımcıları, tıpkı küçük bir deniz motoru kadar kullanışlıdır diyor.

Kullanışlı ve yararlı bir gemi tasarımının videosu işte Örümcek Gemi – WAM-V :

The WAM-V ProteusFunny video clips are a click away

Örümcek Gemi – WAM-V ( Wave Adaptive Modular Vessel ) - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

3 Boyutlu Yazıcılar ve Fiyatları WordPress’de Kullanıcı Şifresini Unutanlara Çözüm USB Bellek Nasıl Formatlanır? Rehber Geçmişten Günümüze İletişim Araçları iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır? Bilgisayar  Teknolojisinin Hızlı Değişimi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır