Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Ana Sayfa » GÜNCEL » Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?
Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Netflix ve RTÜK arasında geçenlerden sonra Netflix cephesinden bir açıklama geldi. Bu açıklama doğrultusunda Netflix’in Türkiye hizmetini devam ettireceği henüz bir netlik kazanmadı. Bildiğiniz üzere Netflix ve RTÜK arasında geçenler dünya üzerinde bir ilk. Devlet kurumları hiçbir ülkede Netflix’e bu şekilde denetim ambargosu uygulamamıştı. Yazımızın devamında RTÜK, Netflix üzerinde ne haklara sahip olacak ve Netflix tarafından yapılan açıklamayı öğrenebileceksiniz.

RTÜK’ün Netflix Üzerinde Sahip Olacağı Haklar

Netflix Türkiye'den Çekiliyor Mu?

Netflix’in RTÜK denetimine girmesi aslında 6 ay öncesine kadar dayanmaktadır. RTÜK, Netflix’e 6 ay süre boyunca içeriklerin düzeltilmesi, RTÜK yönetmeliğine uygun hale getirilmesi için zaman tanımıştı. Bu sayede ağır küfürler altyazılardan kalkmıştı. Şimdi ise artık tamamen RTÜK söz sahibi olacak. Gerekli gördüğü takdirde dizi veya filmlerden istediği bölümleri yasaklayabilecek, veya diziyi / filmi tamamen kaldırabilecek. Aynı zamanda televizyonlarda gördüğümüz +13, +18, şiddet ve cinsellik gibi sembollerin de Netflix platformuna gelmesini istediğini belirtti.

Netflix Sözcüsünden Açıklama

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu sorusuna neden olan Netflix sözcüsünden açıklama geldi. Açıklamada ise Türk oyuncularla birlikte dizi, film işlerine devam etmeyi, Türk kullanıcılarına abonelik sunmak istediklerini belirtti. Bu açıklamada kesin olarak devam etme kalıbı kullanılmadığı için ilerleyen günlerde Netflix’in yayına devam etmesi için lisans alıp almayacağını hep beraber göreceğiz. Lisans alma zorunluluğunun yanı sıra Türkiye’de ofis de açması gerekecek. Bu sayede Türkiye’de RTÜK için ücret ödeyecek.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Netflix Türkiye’den Çekiliyor Mu? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Laptop Pili Şarj Ömrü Nasıl Uzatılır? Atatürk’ün Teknoloji ve Tasarım ‘a verdiği Önem Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi Mac Bilgisayarlara Fotoğraf Nasıl Aktarılır? Subdomaın ve www Türk Mühendislerden Nanoteknolojik Kumaş

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır