Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

.Net Framework Nedir? .Net Framework Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » .Net Framework Nedir? .Net Framework Nasıl Kullanılır?
.Net Framework Nedir? .Net Framework Nasıl Kullanılır?

Uygulama geliştiren kişilerin ve uygulamalar üzerine çalışan yazılımcıların kullandığı platformlardan birisi de .Net Framework’dur. Microsoft tarafından geliştirilen ve açık internet protokolleri için kurulmuş olan .Net Framework bir uygulama geliştirme yazılımıdır.

.net framework nasıl kullanılır

Bu yazımızda .Net Framework nedir, .Net Framework nasıl kullanılır, .Net Framework ne işe yarar gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

.Net Framework Nedir? Ne İşe Yarar?

Microsoft tarafından geliştirilen ve uygulama geliştiren yazılımcılara sunulan .Net Framework, bir tarayıcıdan diğer pek çok uygulamaya kadar geniş bir yelpazeye hitap etmektedir. Ayrıca .Net Framework ile nerede olduğu dikkate alınmadan geliştirilen tüm uygulamalar ile bir web servisi oluşturulabilmektedir.

Basit bir ifade ile bir yazılımcı uygulama geliştirmek için başka bir uygulamaya ihtiyaç duymaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal anlamda yazılımcıların .Net Framework üzerinde uygulama geliştirmesi amaçlanmıştır.

Son 10 yıllık sürece baktığımız da teknoloji de bilhassa yazılımlar da önemli bir ilerleme kaydedilmiştir. Java’ya duyulan ilgi ve tüm platformlara uyumlu olması Microsoft tarafından .Net Framework’un ortaya çıkışını sağlamıştır. .Net Framework’un en önemli özelliği sürükle – bırak özelliğine sahip olması ve hatalı kod yazımının önüne geçmesidir. Fakat bugün .Net Framework’un Java kadar rağbet görmediği de bir gerçektir.

.Net Framework Ne İşe Yarar? Neler Yapılabilir?

.Net Framework ile Windows uygulamalarından mobil yazılımlara kadar geniş bir uygulama yelpazesine erişilebilir. Web uygulamaları geliştirme, Office eklentileri oluşturma ve veri tabanı uygulamaları yaratma .Net Framework’un en önemli kullanım alanlarıdır.

.Net Framework Nedir? .Net Framework Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Suda Yüzebilen Araba Bilim ve Teknoloji arasındaki ilişki İzinsiz Açılan Reklamlar Nedir? Nasıl Engellenir? Bilgisayarı Hızlandırma Yolları – Stabil İşletim Sistemi Bilgisayardaki Arızalı Donanımları Tespit Etme Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır