Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Ana Sayfa » Havadan Sudan » Ne Zaman Emekli Olabilirim
Ne Zaman Emekli Olabilirim

İnsanlar öğrenim hayatlarını bitirir ve iş bulma gayreti içine girerler.İş bulurlar  ne zaman emekli olabilirim? sorusunu sorarlar.Çünkü insanlar belli bir yaş dönemine girdiklerinde kendilerine ve ailelerine daha fazla vakit ayırması gerektiğine inanır.İnsan kazandıklarını kendisi ve sevdikleri için harcamak ister.Yaşının gereği olarak yorucu iş hayatından dinlenmeye emekli olarak geçecektir.Emekli olma düşüncesine kapılan insan yaşamının geri kalanında geçimini sağlayacak bir gelire sahip olmalıdır.Emekli olmadan önce emekli maaşı hesaplaması yapmalı ve bu konuda yetkili ,bilgili kişilerden yardım almalıdır.
Son günlerde yapılan yasal düzenlemeler emekli olabilecek çalışanların emekliye ayrılmasını teşvik edecek şekilde yapılandırılmıştır.Emekli olmak isteyen çalışanların bu yasal düzenlemeleri takip etmesi yararlı olacaktır.

Emekli olmayı aklından geçiren çalışanlar emeklilik hesaplama‘da nelere dikkat etmeli ?
Cinsiyetiniz ne olursa olsun emeklilik yaşının bulunması için ilk yapmanız gereken Sigortalı olduğunuz ilk tarihe ulaşmaktır.Çünkü hesaplamada tarih önemli bir etkendir.Diğer etken ise ödenen prim gün sayısıdır.Emeklilik işlemlerini başlatmak için gerekli olan budur.

Emeklilik işlemlerinin başlatılabilmesi için üzerinde durduğumuz konularda bilgi sahibi olunmalıdır.Ayrıca belirtilen bilgilerle emekli maaşı sorgulama da yapılabilir.Sgk ne zaman emekli olurum diye merak eden çalışanlar kendilerine ait emeklilik bilgilerini internet üzerinden rahatlıkla alabilirler.Gelişen internet teknolojisiyle emeklilik işlemleri kısa sürede yapılabilir.Eğer sizde kendinize ve ailenize daha fazla vakit ayırmak istiyorsanız , emeklilik için yeterli bilgiye sahip olun ve hayallerinizi ertelemeden emekli olun.

Ne Zaman Emekli Olabilirim - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Uğur18 Eylül 2013

Emeklilik Yaşı benim bildiğim 55 e düşürüldü Yanılıyor olabilirim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Bilgi Teknoloji Haberleri Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) Güçlü Şifre Nasıl Oluşturulur? Facebook Oyun Davetleri Nasıl Engellenir Yellow Pages ve Kobiler İçin Dijital Reklamlar İnsan Gözünün En fazla Görebileceği Mesafe

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır