Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Modem Saldırıları Nasıl Önlenir?

Ana Sayfa » İnternet » Modem Saldırıları Nasıl Önlenir?
Modem Saldırıları Nasıl Önlenir?

Günümüz teknoloji çağında internet korsanları bilgi elde etmek için var güçleriyle uğraşmaktadırlar. Bu kapsamda bir numaraları hedefleri ise modemlerimiz olmaktadır. Modem üzerinden ağımıza girerek tüm bilgilerimize kolayca ulaşabilmektedirler. Bunları yapamadıkları takdirde de modeme saldırı düzenleyerek bizleri internetsiz bırakmaktadırlar. Sizlere bu yazımızda modem güvenliği nasıl sağlanır konusunda kesin bilgiler sunacağız. Modeminizi güvende tutarak kendinizi saldırılardan koruyabilir ve bilgilerinizi internet korsanlarından başarılı bir şekilde saklayabilirsiniz.

Botnet

Modem Saldırıları Nasıl Önlenir?

Halk arasında DDos saldırısı olarak da bilinen bu saldırı türü oldukça yaygındır. Karşınızdaki kişiler bir sunucu alarak sizin IP adresinize ard arda binlerce deneme yaparlar. Modeminiz bu kadar girişi kaldıramadığı için internetiniz gider. Aynı şekilde DDoS saldırısı yapmak için sizin makinenizi de kullanabilirler. Bunu önlemenin tek yolu modemi yeniden başlatmaktır. İnterneti kullanmadan önce her sabah bir kez yeniden başlatmak bu durumdan sizi kurtaracaktır. Tekrar eden durumlarda ise bilgisayarda kötü niyetli yazılım taraması yapılmalıdır.

Güvenliğinizi Sağlayın

Bir diğer saldırı türü de ev veya kafe tarzı yerlerde şifrelenmemiş modemlerdir. Bilgisayar korsanları evinizde bulunan modemlerin 192.168.1.1 gibi ara yüzlerine girerek default şifreler ile modem bilgilerine erişebilirler. Burada internet abonelik bilgilerinizden bilgisayar MAC adresinize kadar her türlü bilgi mevcuttur. O yüzden kullanıcı adı ve şifresi admin olan ara yüz şifrelerini değiştirin. Ev ağları için de mutlaka modeminize bir wi-fi şifresi koyun.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Modem Saldırıları Nasıl Önlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium Nedir? 27 Temmuz 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır RealSense; Duygularınızı Anlayan Bilgisayar Ford Yeni Nesil Direksiyon Sistemi Canlı Beyine sahip Robot Gordon Forex Türkiye’den Proje Çıkmamasının Nedenleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır