Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Mobil İnternet Kullanıcılarına Geri İade Dönemi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Mobil İnternet Kullanıcılarına Geri İade Dönemi
Mobil İnternet Kullanıcılarına Geri İade Dönemi

Cep telefonu kullanımı son 10 yılda hızlı bir şekilde artmaya başladı. Özellikle akıllı telefonlar ve tabletlerin yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte mobil internet kavramı da daha çok kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda cep telefonunda mobil internet kullanıcısı olan 14 milyon aboneye fazladan alınan vergilerin iade edileceği belirtildi.

oiv iadesi

Bu yazımızda mobil kullanıcılara iade, internet kullanıcılarına vergi iadesi, mobil kullanıcılar için iade gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Gelir Dairesi Başkanlığı, OİV tebliğ taslağına göre ülkemizde yaklaşık 14 milyon mobil internet kullanıcısına fazladan alınan vergilerin iade edileceğini açıkladı. Yapılan çalışma kapsamında GSM operatörlerinin kullanıcıların yüklemeleri karşılığında %25 OİV kesmeye devam edeceği, yükleme sonucunda internet erişiminin kullanılması halinde kullanım miktarları üzerinden yeniden hesaplama yapılarak üçer aylık dilimlerde nakit ya da yükleme şeklinde iadeler yapılacağı belirtildi.

Bu tebliğe ilişkin kanun 1 Mart 2014 tarihinden sonra yürürlüğe girdiği için ilk ödeme Mart – Eylül 2014 dönemini kapsayacak şekilde yapılacak. Kullanıcıların fazladan kesilen vergiler için ödemeleri nakit ya da yükleme karşılığında alabileceği belirtilirken yükleme olarak alınması durumunda OİV ve KDV hesaplamasının geri yüklemeler içinde geçerli olacağı söylendi. Eğer kullanıcılar ödemeyi nakit olarak almak isterse bunu talep etmeleri durumunda ödemelerin gerekli vergi incelemeleri sonucunda iade edileceği belirtiliyor. Özellikle son yıllarda alınan yüksek vergilerden sonra geri iade haberi kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor.

Mobil İnternet Kullanıcılarına Geri İade Dönemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır? Amatörler için 2 günde nasıl web sitesi yapılır? Adsl Kota’nın Aşmasının nedenleri ve Çözümleri Suni Yağmur Oluşumunda Kimyasal Tepkimeler Akıllı Araçlarda Otomatik Sürüş Sistemi Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android)

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır