Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsoft Windows 7’ye Olan Desteğini Sonlandırıyor

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Microsoft Windows 7’ye Olan Desteğini Sonlandırıyor
Microsoft Windows 7’ye Olan Desteğini Sonlandırıyor

8 Nisan 2014 tarihinde Windows XP’ye olan desteğini sonlandıran Microsoft yeni hedef olarak Windows 7’yi belirledi. Microsoft tarafından yapılan açıklama da 2014’ün ikinci yarısı ve 2015’in ilk çeyreğinde desteğin kesileceği ürünler duyuruldu.

windows 7 sonlanma tarihi

Bu yazımızda Windows 7 sonlanma tarihi, Windows 7 destek, Windows 7 veda ediyor gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Microsoft’un Windows XP’ye olan desteğini sonlandırmasından sonra şimdi de diğer işletim sistemleri ve AR-GE çalışmaları nedeniyle Windows 7’ye olan destek son buluyor. Windows XP’den sonra en çok kullanılan Windows sürümlerinden birisi olan 7’ye olan desteğin son bulması pek çok kullanıcıyı etkileyecek gibi görünüyor.

Windows 7 Veda Ediyor

Microsoft tarafından yapılan açıklama da 2014 yılı ikinci yarısı ve 2015 yılının ilk yarısında desteğin sonlandırılacağı ürünler duyuruldu. 2015’in ilk çeyreğinde fişi çekilecek ilk ürün olarak Windows 7 ilan edildi.

Windows 7’ye olan desteğin son bulacağı tarih ise 15 Ocak 2015 olarak belirlendi. Bu tarihten sonra bireysel kullanıcılar Windows 7 için herhangi bir güncelleme alamayacak ve yalnızca kurumsal müşteriler ekstra ücret ödeyerek 2020 yılına kadar Windows 7’den faydalanmaya devam edecek. Kurumsal kullanıcılar için verilecek destek kapsamında 2020 yılına kadar tüm yama ve güvenlik güncellemeleri verilmeye devam edecek.

Microsoft’un desteğini keseceği diğer ürünler ise Windows Server 2008, Windows Phone 7.8, Windows Storage Server 2008, Exchange Server 2010 ve Dynamics olarak açıklandı.

 

Microsoft Windows 7’ye Olan Desteğini Sonlandırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Android Cihazlarda Güvenlik Nasıl Artırılır? Rosetta – Philae Kuyruklu Yıldız Keşfi Gezi Yazıları Usb 3.0 Geliyooor Burç Yorumları ve Özellikleri Araba Sileceği Nasıl İcat Edildi ?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır