Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Microsft XP Desteğini Sona Erdiriyor

Ana Sayfa » Bilgisayar » Microsft XP Desteğini Sona Erdiriyor
Microsft XP Desteğini Sona Erdiriyor

İşletim sistemleri arasında özel bir yeri olan ve halen en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olan Windows XP artık Microsft desteğini alamayacak. Microsft tarafından yapılan açıklamada Windows XP’ye 12 yıldır sunulan desteğin 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren sona ereceği duyuruldu.

Bu yazımızda Windows XP güncellemeleri, Windows XP desteği sona eriyor gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

8 Nisan 2014’den Sonra XP Desteği Bitiyor

Microsft yaptığı açıklamada yeni yazılımlar ve teknolojilere yapılacak olan yatırımlar nedeniyle 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren Windows XP için sunulan teknik ve destek güncellemelerinin sona ereceği belirtildi. Ayrıca bu tarihten itibaren Microsoft Security Essentials’inde XP sürümü için indirilmesine izin verilmeyeceği açıklandı.

Microsoft tarafından XP’ye verilen destek sona erdiğinde bu sürümü kullanmaya devam ederseniz dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı savunmasızı kalacak ve herhangi bir destek alamayacaksınız. Ayrıca yazılım üreticileri yeni sürümlere uyumlu yazılımları üretmeye devam edecek ve büyük oranda XP uyumlu yazılımlar giderek azalacak.

Peki, Windows XP desteğinin sona ermesi ne anlama geliyor?

Belirtilen tarihe kadar destek kapsamında güvenli bir şekilde kullanabileceğiniz işletim sisteminiz bu tarihten sonra artık hiçbir güncellemeyi alamayacak ve üretici tarafından tanınmayan yazılım haline gelecek. Diğer birçok yazılım üreticisinin de bu tarihten sonra XP uyumlu yazılımları sona erdirmesi bekleniyor.

Microsft XP Desteğini Sona Erdiriyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

“Özür dileriz, ancak ödemenizi şimdi gönderemiyoruz.” Çözümü Paypal Mac’de Windows Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır? Çocuklara Özel Cep Telefonu Çıkıyor Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee Windows Kullanıcılarına Müjde! Kiralama Dönemi Geliyor Ucakbiletial.org Kırklareli uçak bileti almak için

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır