Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

MicroSD Kartlar Ne Kadar Kullanışlı?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » MicroSD Kartlar Ne Kadar Kullanışlı?
MicroSD Kartlar Ne Kadar Kullanışlı?

Bugün telefonlardan tabletlere pek çok yerde kullanmış olduğumuz MicroSD kartlar, hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle dahili hafızası yetersiz olan kullanıcılar için harici bir kart takılarak hafızanın genişletilmesi, kullanılan cihazın oldukça kullanışlı hale gelmesine yardımcı oluyor.

microsd kart

Bu yazımızda MicroSD kart nedir, MicroSD kart gerekli mi, MicroSD kart ne kadar kullanışlı gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi telefonda tablete pek çok üründe kullanmış olduğumuz MicroSD kartlar, dahili hafızası yetersiz olan bir ürünü kullanışsız olmaktan çıkararak önemli bir kolaylık sağlamaktadır. Her ne kadar kullanışlı olsa da bugün MicroSD kartların gerekli olup olmadığı tartışma konusu haline geldi.

MicroSD Kartlar Ne Kadar Kullanışlı?

Yapılan araştırmalarda MicroSD kartların başta telefonlar olmak üzere kullanıldıkları cihazlarda işlemleri yavaşlattığı görülmüştür. Ortalama 2 – 3 kat performans düşüşüne neden olan MicroSD kartlar, binlerce liralık ürünlerin kullanılabilirliğini de olumsuz etkilemektedir. Yine depolama ve geri yükleme konusunda pek çok soruna neden olan bu kartların bugün yeteri kadar kullanışlı olmadığı düşünülüyor.

Ancak bir diğer tarafından bakıldığında oldukça ucuz olan bu kartlar, büyük bir masraf oluşturmamaları nedeniyle pek çok kullanıcı tarafından vazgeçilmez ürün olarak görülüyor. Uzmanlara göre yavaş ve güvenilir olmayan bu kartlar, bir telefon ya da tablet için oldukça gereksiz. Üstelik iPhone 5 – 6 gibi örnekler göz önünde bulundurulduğunda 16 GB’lık bir fark için 1 TB harici disk ücreti ödemekte acımasız görünüyor.

MicroSD Kartlar Ne Kadar Kullanışlı? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Google Play’de yeni dönem. Ödemeler artık Türk Lirası ile yapılabilecek! Tubitak’a Sorulan ilginç Sorular ve Yanıtları WordPress Blogu Mobil Uyumlu Hale Getirmek Siteye Girmeden Kaynak kodu Görüntüleme Dota 2’de Rekor Ödül Havuzu Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır